Miliony Polaków zastanawiają się, czy warunkowo poluzowane obostrzenia związane z otwarciem hoteli, basenów, kin, instytucji kultury i wielu innych gałęzi gospodarki zostaną znów zaostrzone, czy rząd pójdzie jednak dalej i będzie chciał otwierać kolejne branże, na czele z dopominającą się bodaj najmocniej branżą gastronomiczną.

Jak przekazuje serwis Interia, premier Mateusz Morawiecki postanowił wypowiedzieć się w tej palącej sprawie i stwierdził, że im wyższy będzie wskaźnik szczepień, tym łatwiej i odważniej będzie można myśleć o luzowaniu obostrzeń.

Jednak to nie wszystko, gdyż jednocześnie premier dodał, że jeśli w najbliższym czasie dojdzie do ponownego wzrostu zakażeń i będzie on miał charakter gwałtowny to konieczne będzie za 10 dni zaostrzanie obostrzeń, a nie ich luzowanie.

Premier Mateusz Morawiecki o luzowaniu obostrzeń. Powiedział o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby pójść dalej z odmrażaniem życia społecznego i gospodarki

Szef rządu został zapytany w poniedziałek przez dziennikarzy o to, jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Polski dotycząca obostrzeń. Mowa była m.in. o otwarciu branży gastronomicznej czy fitness.

Premier przekonywał, że w analizie sytuacji epidemiologicznej bada się pięć obszarów oprócz systemu szczepień. Są to liczba zakażeń, liczba zgonów, liczba łóżek covidowych całościowo (czy ich liczba się zmniejsza, czy zajętość się zwiększa), liczba łóżek respiratorowych i sytuacja w innych krajach europejskich.

W tym przypadku są plusy, gdyż zmniejsza się liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19, ale to, co dzieje się w Europie pod względem epidemii nie napawa optymizmem – chodzi o mutacje z Wielkiej Brytanii i RPA.

Ogromna większość obostrzeń, jak zaraz organizacji imprez masowych, wesel i innych ceremonii, a także ograniczenie działalności gastronomii do minimum została przedłużona do 28 lutego. Hotele, pensjonaty i apartamenty są otwarte do 50 procent obłożenia.

Premier zaapelował jednak o rozsądek do Polaków w związku z incydentami na Krupówkach i w Zakopanem w weekend.

„Nie ma więc tutaj jakiegoś wielkiego powodu do niepokoju, ale obrazki są oczywiście bardzo niepokojące, są niedobre, dlatego proszę raz jeszcze wszystkich, żeby trzymać się przepisów” – powiedział, apelując do Polaków Mateusz Morawiecki.

Facebook
Facebook
Facebook

Jak informował portal "Życie PL": JOANNA PRZETAKIEWICZ DOSTAŁ WYMARZONY PREZENT NA WALENTYNKI. RINKE ROOYENS NAPRAWDĘ SIĘ POSTARAŁ ZROBIĆ JEJ PRZYJEMNOŚĆ. CO JEJ PODAROWAŁ

Przypomnij sobie: NIEJEDEN PASJONAT MOTORYZACJI MOŻE POZAZDROŚCIĆ CÓRCE PREZYDENTA. KINGA DUDA MA DO DYSPOZYCJI SAMOCHÓD, O KTÓRYM MARZY WIELE OSÓB

Portal "Życie PL" pisał również: ROMANTYCZNY GEST RADKA MAJDANA Z OKAZJI WALENTYNEK. MAŁGORZATA ROZENEK JEST PRAWDZIWĄ SZCZĘŚCIARĄ I CHWALI SIĘ NA INSTAGRAMIE. CO WRĘCZYŁ JEJ UKOCHANY

Pisaliśmy również o: MONETA 5 ZŁOTYCH MOŻE MIEĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ WARTOŚĆ NIŻ SIĘ SPODZIEWAMY. JAKIE OKAZY SĄ SZCZEGÓLNIE POSZUKIWANE PRZEZ KOLEKCJONERÓW I DLACZEGO