Prognoza pogody przygotowana na wrzesień przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może naprawdę ucieszyć wiele osób w Polsce! Aura będzie piękna, tchnąć optymizmem, a babie lato pojawi się dopiero na przełomie września i października. Po dość chłodnym czerwcu i lipcu czeka nas prawdziwie wakacyjny i gorący wrzesień!

Jak wygląda prognoza pogody na wrzesień? Specjaliści z IMGW nie mają złudzeń – będzie naprawdę świetnie!

Zdecydowanie, każdy, kto nie wykorzystał jeszcze zaległego urlopu w pracy powinien o tym pomyśleć, gdyż pogoda we wrześniu będzie wyłącznie zachęcać do wojaży. Przede wszystkim, opadów będzie niewiele, będzie mogli zapomnieć o bardzo gwałtownych zjawiskach pogodowych i będzie naprawdę ciepło! Czego można się spodziewać?

Jak informuje serwis ESKA, Polaków czeka ciepły, a miejscami nawet upalny wrzesień! Według meteorologów, pierwszy miesiąc jesień przyniesie nam iście letnią pogodę. Choć poranki będą już chłodne – jak to we wrześniu – to temperatura w ciągu dnia będzie naprawdę zachwycać.

Okazuje się, że temperatury będą zdecydowanie powyżej normy, a na przeważającym obszarze Polski na słupkach rtęci zobaczymy zdecydowanie powyżej 20 stopni przez niemal cały miesiąc. Czasem zdarzą się nawet upały!

Początek września będzie zdecydowanie ciepły. Przez pierwsze dziesięć dni zobaczymy na słupkach rtęci około 25-27 stopni, ale w pierwszy weekend września powrócą do nas upały.

W drugiej dekadzie września będzie panować ciepła aura i stosunkowo przyjemne temperatury na poziomie 24-26 stopni, ale pojawią się również upały przez 2-3 dni.

Pod koniec miesiąca zdecydowanie się ochłodzi, temperatura będzie orbitować wokół 20 stopni, ale noce będą już dość zimne, a rankiem pojawią się przymrozki. W ciągu całego miesiąca ma być stosunkowo niewiele opadów, szczególnie w północno-wschodniej części kraju.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT