502 – tyle nowych przypadków odnotowały sanepidy i Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce w poniedziałek 31 sierpnia. Choć nie jest to ogromny spadek zakażeń to optymistyczna informacja w przeddzień powrotu uczniów do szkół i stacjonarnej nauki.

Na czele wciąż trzy regiony o największej i dziś mocno do siebie zbliżonej zachorowalności na koronawirusa. Tym samym, ogólny bilans epidemii w Polsce zwiększył się do 67 372 osób od początku pandemii. Zmarło sześć osób, co daje łącznie 2039 zgonów.

Znaczący spadek liczby nowych przypadków w poniedziałek, 31 sierpnia!

Wśród województw, które przodują, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków koronawirusa znajdują się trzy regiony: Małopolska – 79 osób, województwo śląskie – 77 osób i Mazowsze – 75 osób. Niestety, rośnie gwałtownie liczba zakażeń na Pomorzu, dorównując do centralnej Polski – jest to również 75 przypadków.

Jak sytuacja wygląda w innych regionach kraju? W województwie łódzkim i na Podkarpaciu potwierdzono po 32 nowe przypadki. 30 osób z koronawirusem zdiagnozowano w Wielkopolsce, a 20 nowych chorych to mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. 18 zakażonych zdiagnozowano na Lubelszczyźnie, 14 w świętokrzyskiem, 11 na Opolszczyźnie, po 10 na Dolnym Śląsku i w województwie zachodniopomorskim, a pojedyncze przypadki na Podlasiu – 9 osób, w lubuskiem – osiem osób, a na Warmii i Mazurach dwie.

Wiadomo także, że zmarło sześć osób. Najmłodsza ofiara to 72-letni mieszkaniec Gdańska. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia informuje również o 2249 osobach, które wymagają hospitalizacji w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych. 83 chorych wymagało podłączenia do respiratorów. Zmniejszyła się za to liczba osób pozostających na kwarantannie domowej – to 96 351 przypadków, a 8397 kolejnych osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Dobra wiadomość to zwiększenie się liczby ozdrowieńców – w poniedziałek jest ich 46 638 osób, o 446 więcej niż w niedzielę.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Wiesz" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT