Choć może się to wydawać niemożliwe to tak się niestety stało. Budla Suflera nie została oficjalnie zaproszona na koncert upamiętniający zmarłego w tym roku Romualda Lipkę.

Muzycy grupy nie mogą uwierzyć w to, że doszło do podobnej sytuacji i wystosowali do organizatorów festiwalu specjalny list otwarty. Fani również są oburzeni postępowaniem władz Telewizji Polskiej!

Koncert ku pamięci Romualda Lipki bez Budki Suflera? TVP nie zaprosiło zespołu, grupa napisała list otwarty do władz stacji

W trakcie zbliżającego się festiwalu w Opolu będzie miał miejsce koncert na rzecz pamięci Romualda Lipki „Cisza, jak ta”. Współzałożyciel Budki Suflera i autor takich przebojów jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych" zostanie upamiętniony 6 września, a koncert ten ma zamknąć festiwal.

Wśród zaproszonych gości-artystów, którzy pożegnają Romualda Lipkę są Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska czy Maryla Rodowicz. Na liście zabrakło jednak… Budki Suflera, macierzystej grupy zmarłego muzyka.

Zespół jest oburzony i postanowił wystosować specjalny list otwarty do władz stacji. Czytamy w nim:

„W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem 'Cisza jak ta', poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie” – pojawia się w treści listu, przytaczanego przez serwis Gwiazdy WP.

Muzycy Budki Suflera są skonfundowani i rozgoryczeni, czemu dali wyraz. Muzykom wydaje się to kuriozalne, że macierzysty zespół Lipki nie będzie miał szans go oficjalnie pożegnać. List podpisali w imieniu Budki Suflera Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski.

List otwarty Lublin, dnia 30 sierpnia 2020 r. Szanowna Pani Dyrektor Anna Cyzowska-Andura Telewizja Polska S.A.; ...

Posted by Budka Suflera on Sunday, August 30, 2020

Jak informował portal "Życie PL": JAK RADOSŁAW MAJDAN DOGADUJE SIĘ Z SYNAMI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN? ODKĄD HENIO JEST NA ŚWIECIE DOSZŁO DO ZUPEŁNEJ ZMIANY

Przypomnij sobie: CHŁOPCZYK CZY DZIEWCZYNKA? MICHAŁ WIŚNIEWSKI WYJAWIŁ TAJEMNICĘ PŁCI PIĄTEGO DZIECKA! WIADOMO RÓWNIEŻ, JAKIE IMIĘ WYBRANO

Portal " Życie PL" pisał również: SMUTNE WIEŚCI PRZEKAZAŁA IWONA WĘGROWSKA. WOKALISTKA W SYTUACJI, KTÓREJ NIE CHCE PRZEŻYĆ ŻADNA KOBIETA, CHODZI O DZIECKO