Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że dziś – 20 stycznia, ponownie czekają nas pogodowe zawirowania, które mogą być niezwykle niebezpieczne. Nie jest wykluczone, że w wielu miejscach kraju zagrzmi, a w większości regionów możemy spodziewać się opadów śniegu.

Będzie niebezpiecznie!

- Przelotne opady śniegu, okresami ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju do 8 cm, a w Karpatach do 10 cm. Okresami opady krupy śnieżnej i możliwe burze - zaznaczają eksperci z IMGW.

Temperatura w czwartek wyniesie maksymalnie 3 stopnie powyżej zera, a w Karpatach spadnie do dwóch kresek na minusie. Co więcej, eksperci ostrzegają przed oblodzeniem, które znacznie może utrudniać poruszanie się, a także powodować wiele upadków, które mogą zakończyć się groźnymi urazami.

Lepiej zostać w domach!

Dodatkowo będzie wiał silny wiatr. Nad morzem porywy mogą dochodzić do 70 km/h, natomiast w Karpatach powieje z prędkością nawet 90 km/h. Taka silne podmuchy będą powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

W związku z tymi zjawiskami IMGW postanowił wydać alert pierwszego stopnia dla południowej części kraju, a także alert pierwszego i drugiego stopnia dla północnej i zachodniej Polski.