Niestety, tym razem sprawdziły się przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na temat trudnej sytuacji w naszym kraju. Już wczoraj do Polaków rozesłane zostały alerty RCB, ostrzegające przed bardzo niebezpieczną pogodą, która nadciągała nad Polskę.

Jest bardzo niebezpiecznie!

Jak podaje portal Super Express, z utrudnieniami Polacy musieli liczyć się już od godzin nocnych. Jak, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, zaznaczył brygadzista Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – Karol Kierzkowski, tylko do godziny 8.15 strażacy interweniowali 532 razy!

Rano niebezpieczny front znajdował się nad Wielkopolską, Kujawami, Podlasiem i Mazowszem. W kolejnych godzinach front wędrował dalej. Ostrzeżenia wydane przez IMGW dotyczyły wszystkich obszarów Polski. Jest bardzo niebezpiecznie! Na Przylądku Rozewie, o godzinie 4:50 rano wiatr wiał z prędkością 120 km/h!

Na Twitterze nieustannie pojawiają się doniesienia z różnych części naszego kraju. Jak podał jeden z mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego, w ciągu kilku minut różnica temperatury wyniosła 4 stopnie!

Sytuacja w wielu miejscach Polski jest bardzo trudna!

- Niezły armagedon się zrobił. W przeciągu kilku minut temperatura spadła o prawie 4 stopnie. A burzy w styczniu to chyba nie widziałem – brzmi wpis jednego z mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego.

Silny wiatr dał się we znaki także mieszkańcom Warszawy. Front przeszedł nad stolicą w godzinach porannych i spowodował duże utrudnienia, a także przerwy w dostawie prądu. Z kolei w województwie wielkopolskim, z powodu silnego wiatru musiano ewakuować pociąg, bowiem drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną.

Niebezpieczna pogoda może towarzyszyć nam dziś niemal przez cały dzień. Apelujemy, aby w miarę możliwości pozostać w domach i uważać na siebie!

Jak informował portal "Życie Polska": POJAWIAJĄ SIĘ ZUPEŁNIE NOWE, NIEZNANE DOTĄD NAGRANIA DOTYCZĄCE IWONY WIECZOREK. TAJEMNICZY INTERNAUTA NIE UJAWNIŁ SWOJEJ TOŻSAMOŚCI

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE DONIESIENIA O BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE. MELANIA TRUMP UCIĘŁA PLOTKI O KRYZYSIE W MAŁŻEŃSTWIE. TAK BAWIŁA SIĘ Z DONALDEM TRUMPEM W SYLWESTRA

Portal "Życie Polska" pisał również: PROKURATURA OFICJALNIE ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ŻORY KOROLYOVA. DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ TRAFIŁY INFORMACJE DOTYCZĄCE BADAŃ TANCERZA. SĄ WYNIKI EKSPERTYZY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ NASTOLATKĄ. NIEWIELE OSÓB ROZPOZNA DZIŚ MARTYNĘ. MŁODSZA CÓRKA BRATANICY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BARDZO WYDOROŚLAŁA