Co więcej, skutkiem bólu w najgorszych wypadkach może być zanik czucia czy niedowład kończyn.

Choroba, o której mowa, jest nieznośna. Atakuje niespodziewanie, a ból jest wręcz paraliżujący. W najgorszych wypadkach ból może być przyczyną zaniku czucia albo niedowładu kończyn. Z tą dolegliwością zmaga się także polski duchowny Tadeusz Rydzyk.

Choroba nie do wytrzymania

Chodzi o chorobę pod nazwą rwa kulszowa, która najczęśćiej objawia się kłującym bólem w odcinku lędźwiowym, a także w obrębie pośladków i nóg. Jest to ucisk korzenia nerwu kulszowego w kręgosłupie, który najczęściej jest przyczyną paraliżującego bólu, odczuwanego na całej nodze. Choroba atakuje w niespodziewanym momencie i jest naprawdę wielkim wyzwaniem.

Podobnie jak tysiące osób, na rwę kulszową cierpi ojciec Tadeusz Rydzyk, który leczeniu poddaje się w ośrodku rehabilitacyjnym w Krojantach (województwo pomorskie). Przypomnijmy, że w tym słynnym środku swoje problemy z kręgosłupem leczyli także: Doda i Jarosław Wałęsa, który trafił tam po wypadku na motorze.

Tadeusz Rydzyk cierpi na okrąpną dolegliwość

o. Tadeusz Rydzyk, screen Google

Przyczyn wystąpienia choroby może być dużo. Najczęściej jest to obrzęk korzonka nerwowego, skrzywienie kręgosłupa czy nieprawidłowo zbudowana miednica, lecz do choroby może dojść też wtedy, kiedy zauważalne są zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa czy wypadnięcie tzw. dysku.

Od razu po pierwszych objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który skieruje nas na rezonans. Ból, jaki powoduje rwa kulszowa, jest nie do wytrzymania, najczęściej uniemożliwia chodzenie. Jednak choroba, która może trwać od 7 dni do kilku tygodni, jest wyleczalna.

Jak informował portal „Zyciepl”: Lecha Wałęsę i Jana Pawła II związywały wyjątkowe relacje. Były prezydent opublikował wspólne zdjęcie

Przypomnij sobie: Nie masz „ręki do kwiatów”? Istnieje wiele roślin, których nie jest w stanie zniszczyć nawet najgorszy ogrodnik

Portal „ Zyciepl ” pisał również: Czternastka będzie wypłacana każdego roku? Pocieszające wiadomości dla emerytów