Pocieszające wiadomości dla milionów emerytów. W 2021 roku seniorzy otrzymają czternastą emeryturę. Jest możliwe, że czternastka będzie wypłacana każdego roku! - Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł brutto, a jeśli finanse pozwolą, czternastka będzie także w kolejnych latach – stwierdził wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed (65 l.).
Już w maju 2021 r. seniorzy dostaną trzynastą emeryturę. Kwota trzynastki rowna się minimalnej emeryturze, która osiągnie 1300 zł brutto. W Sejmie odbywają się również pracy nad przepisami, pozwolające wypłacić w listopadzie 2021 r. także czternaste świadczenie. Pełną czternastkę otrzymają seniorzy ze świadczeniem niżej 2900 zł brutto. Przy większych, ta emerytura będzie odpowiednio niższa (zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”). Seniorzy już jednak przemyślają, czy wypłata będzie tylko raz, czy jednak każdego roku.

Autor: Super Express tabelka czternasta emerytura

- Czternasta emerytura będzie na poziomie minimalnej emerytury. Mam nadzieję, że będzie to 1300 zł brutto w przyszłym roku. I nie można wykluczyć, że jeśli możliwości budżetowe i finanse pozwolą, to emeryci co roku będą mogli skorzystać z czternastej emerytury. Mam nadzieję, że tak się stanie – powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”