Ostatnio media obiegła dla większości Polaków całkiem niewiadoma fotografia Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. Zdjęcie zaskoczyło wiele internautów.

Ujawnia się, że coś podobne chyba dużych dyskusji nie spowoduje. Ostatecznie raczej każda osoba wie, że Lecha Wałęsę i Jana Pawła II związywały wyjątkowe relacje. Panowie powszechnie łączą się do osób, którzy walnie przyczynili się do obalenia w kraju komunizmu. To, jakie były stosunki polskiego papieża i przywódcy "Solidarności", najbardziej pokazuje kawałek wywiadu, którego Lech Wałęsa udzielił w 2019 roku włoskiej gazecie "La Republicca". W ciągu wywiadu poruszony został wątek obalenia muru berlińskiego.

- Właśnie dlatego, że ja i Ojciec Święty znaliśmy się dobrze, nie mówiliśmy o tym, rozumieliśmy się bez słów - powiedział Lech Wałęsa.

W tym czasie były prezydent ponownie przypomniał o swoich stosunkach z papieżem. Ostatnio opublikował na Instagramie nieznane zdjęcie z ojcem świętym.

View this post on Instagram

Ojciec Święty Jan Paweł II.

A post shared by Lech Walesa (@presidentwalesa) on

Niepodziewana fotografia zaskoczyła internautów.

- Nie taki on tam "święty" (...) Ogólnie jego jedyne osiągnięcie - choć bez wątpienia wielkie - to wyzwolenie Wschodniej Europy spod komunizmu. Kościoła nie zreformował, wręcz odwrotnie, umocnił jego konserwatyzm. Był populistycznym Papieżem - kamentarz internauta.

- JP II to żadna duma - piszę kolejny.

Inna grupa skupiła się na atakach na Wałęsę.

- A co to tam było w rodzinnym Popowie Boluś? Pomidorami cię krajani obrzucili? - pisze użytkownik Instagrama.

Dobrze, że większość komentarzy było również pozytywnych.

-To było wspaniałe spotkanie Dwóch największych Polaków znanych na całym świecie - stwierdziła internautka.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”