Jak donosi serwis Interia, do dramatycznej sytuacji doszło Piotrkowie Trybunalskim, w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika. Sytuacja ta dotknęła panią Annę Kałużniak-Hauser. O tym, jak zakończyło się życie kobiety opowiedziała jej córka Joanna, która w rozmowie z serwisem zarzuca szpitalowi, że pozbył się pacjenta w agonalnym stanie bez nawet słowa wyjaśnienia.

Pani Anna została przyjęta do placówki z powodu rzekomego zakażenia koronawirusem, od lat chorując na POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc). W przypadku tego schorzenia każda infekcja stanowi zagrożenie dla zdrowia pacjenta. We wtorek 16 listopada mimo przyjmowania antybiotyku poczuła się gorzej, więc rodzina postanowiła wezwać pomoc.

Ratownicy w karetce zrobili seniorce test, który dfał niejednoznaczny wynik, ale stwierdzili, że to na pewno COVID-19 i zabrali kobietę do szpitala na Rakowskiej, wprost do izolatorium. Ostatni raz kobieta rozmawiała z córką przez telefon po przyjeździe do szpitala za pośrednictwem pielęgniarki.

Pacjentka przywieziona do domu w agonalnym stanie. Córka kobiety nie zamierza zostawić tej sprawy

Później lakrze mieli utrzymywać, że stan pani Anny jest bez zmian, a os środy nie było mowy o tym, że kobieta jest nieprzytomna i nie ma z nią kontaktu. W poniedziałek 22 listopada szpital zadzwonił do córki kobiety z informacją, że pacjentka zostaje wypisana do domu. W rodzinę wstapiła nadzieja, że pani Anna wyszła z trudnego stanu.

Jednak po przywiezieniu pacjentki do domu rodzina zdębiała. Okazalo się, że kobieta była bez kontaktu, nie mówiła, błądziła wzrokiem - dosłownie umierała. W dniu wypisu o godzinie 22 zmarła.

- Mam bardzo duży żal o to, że wypisali mamę w takim stanie. Ja sobie zdaję sprawę, że mama wcześniej czy później przy jej postępującej chorobie by zmarła. Ale człowieka nie traktuje się jak worka ziemniaków. Z covidem, infekcją, przywieziona, żeby tylko nie umarła w szpitalu - wyjaśniła w rozmowie z Interią Joanna Hauser-Mirowska, córka pani Anny.

W sobotę odbył się pogrzeb kobiety, ale bliscy zapowiadają, że nie zostawią tej sprawy bez echa i zamierzają zgłosić ten fakt rzecznikowi praw pacjenta i prokuraturze. Interia zgłosiła się szpitala o komentarz, jednak mimo kilkukrotnego wysyłania wiadomości odpiowiedź ze strony szpitala nie nadeszła.

Jak informował portal "Życie Polska": WRACA SPRAWA 30-LETNIEJ IZABELI. POLACY POZNALI WYNIKI KONTROLI SZPITALA, W KTÓRYM DOSZŁO DO SMUTNYCH WYDARZEŃ. JEST KOMENTARZ ADAMA NIEDZIELSKIEGO

Przypomnij sobie: ROLNIK SZUKA ŻONY: KAMILA POSTANOWIŁA WYJAŚNIĆ, DLACZEGO PODJĘŁA ZASKAKUJĄCA DECYZJĘ WOBEC ADAMA. WIDZOM NIE PODOBA SIĘ JEJ POSTAWA. MOCNE KOMENTARZE

Portal "Życie Polska" pisał również: TELEWIZJA POLSKA RUSZYŁA Z WAŻNĄ AKCJĄ INFORMACYJNĄ. TVP POSTANOWIŁA ZAANGAŻOWAĆ POLSKIE KOŚCIOŁY. PARAFIE OTRZYMAŁY SPECJALNE WYTYCZNE DLA POLAKÓW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MOCNO NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O ROSNĄCEJ INFLACJI. WZROST CEN ZJADA NASZE PORTFELE I OSZCZĘDNOŚCI. WIELU MYŚLI, JAK SIĘ CHRONIĆ. PIERWSZY RAZ OD 21 LAT