Poziom inflacji nie tylko niepokoi miliony Polaków, ale nawet wywołuje już wśród polskich obywateli strach. Nastroje społeczne z tego powodu są coraz gorsze, a jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w listopadzie inflacja wyniosła już 7,7 proc.! To pierwszy taki przypadek od 21 lat, a dokładnie od grudnia 2000 roku.

Według informacji podanych przez serwis Money, ekonomiści spodziewali się niższego poziomu niż rzeczywiście wystapił - była mowa o 7,4 proc. Niestety, grudzień pod tym względem zapowiadany jest na jeszcze gorszy.

Inflacja w Polsce gapluje i niewiele jest w stanie ją zatrzymać. Polacy chwytają się za portfele. Sytuacja coraz gorsza

Jak sugerują specjaliści mBanku, przez ostatni spadek cen ropy ze względu na wykrycie kolejnego wariantu koronawirusa, czyli omikronu, sama inflacja może w nadchodzacym miesiącu wynieść poniżej 8 proc.

Co jednak wpływa na tak ogromny wzrost cen i spadek wartości pieniądza w Polsce? Według GUS to wzrost cen paliw o 36,6 proc., nośników energii o 13,4 proc., a także żywności i napojów 6,4 proc.

Dodatkowo, prognozuje się również wzrost w grudniu stóp procentowych o minimum 50 punktów bazowych.

- Inflacja bazowa będzie miała dominujące znaczenie dla CPI w roku 2022, a więc wówczas kiedy osłabnie wpływ szoków podażowych, a coraz silniej ujawni się presja płac i silniejszego popytu - wyjaśniają eksperci ING Banku Sląskiego jeszcze przed publikacją danych przez GUS.

Niestety, wiele wskazuje na to, że Polacy zrobią znacząco mniejsze zakupy świąteczne niż w latach ubiegłych. Już dzis według wielu badań, ponad 70 procent rodaków starannie przygląda sie cenom w sklepach i wybiera mniej produktów, a także tańsze towary.

Jak informował portal "Życie Polska": JEST RATUNEK DLA ZWIĘDNIĘTYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH. MOŻNA ŁATWO IM POMÓC WYKORZYSTUJĄC MOC NATURY. TRZEBA PODLAĆ JE RAZ W TYGODNIU SPECJALNYM NAPAREM

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI Z POWALAJĄCĄ PRZEPOWIEDNIĄ NA 2022 ROKU. JASNOWIDZ Z CZŁUCHOWA NIE MA DOBRYCH WIEŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. W JEGO WIZJI SAMOLOTY

Portal "Życie Polska" pisał również: MOŻNA ŁATWO POWIĘKSZYĆ WYSOKOŚĆ EMERYTURY AŻ O 300 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE. NIEWIELE OSÓB O TYM WIE, BO TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK DO ZUS. PIENIĄDZE CZEKAJĄ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROLNIK SZUKA ŻONY: WIELKIE ZASKOCZENIE W OSTATNIM ODCINKU. TUŻ PRZED ZAKOŃCZENIEM EMISJI JEDNA Z PAR ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ŚLUB! POWIEDZIELI SOBIE TAK