Jak informuje portal Interia, zdecydowano się zatrzymać dwie osoby w związku z nagłą śmiercią rocznego niemowlęcia. Dziecko zmarło w poniedziałek w Głogowie. W tej chwili toczy się postepowanie w celu ustalenia, czy doszło do nieumyślnego spowodowania zgonu przez zaniedbanie opieki nad małoletnim.

Sytuacja z Głogowa poruszyła całą Polskę. W poniedziałek matka dziecka zadzwoniła pod numer alarmowy, prosząc o pomoc dla dziecka, które przestał oddychać. Okazało się jednak, że dyspozytor nie jest w stanie wysłać karetki pogotowia, gdyż żaden ambulans nie był wówczas dostępny.

Do mieszkania kobiety trafili jednak strażacy z PSP Głogów, by pomóc w uratowaniu dziecka. To oni rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a wkrótce pojawiła się również policja i ratownicy medyczni ściągnięci ze szpitala w Polkowicach.

Toczy się postępowanie wyjaśniające śmierć rocznego niemowlęcia z Głogowa. Zatrzymano dwie osoby. Czy doszło do nieumyślnego spowodowania zgonu?

Niestety, dziecka zmarło. Jak wyjaśnił portalowi Głogów Nasze Miasto, jeden z ratowników medycznych, od początku czwartej fali koronawirusa doszło do sytuacji, w której ratownicy medyczni jeżdżą do wszystkich przypadków, niemal „pracując za POZ”. Ma rosnąć liczba wezwań, a obszar miasta i okolic jest obsługiwany przez trzy zespoły ratowników na 12-godzinnej zmianie.

We wtorek prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu dwóch osób w sprawie. Mają to być osoby, które przebywały z dzieckiem w mieszkaniu. Jednak śledczy na tym etapie nie chcą ujawniać szczegółów postepowania.

Wiadomo, że w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, gdyż jego ciało zostało już zabezpieczone. Śledztwo prowadzone jest w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci na skutek zaniedbania czynności opiekuńczych.

Jak informował portal "Życie Polska": ROLNIK SZUKA ŻONY: ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA O KAMILI I ADAMIE! ROLNICZKA I JEJ WYBRANEK WYWOŁUJĄ DUŻE EMOCJE WIDZÓW. WYSZŁO NA JAW, CZY JEDNAK SĄ RAZEM

Przypomnij sobie: BEATA KOZIDRAK ODWOŁAŁA SIĘ OD POSTANOWIENIA SĄDU. PROCES ZNÓW RUSZY. PROKURATURA POSTANOWIŁA ZAŻĄDAĆ SUROWSZEGO ORZECZENIA. CO STANIE SIĘ DALEJ

Portal "Życie Polska" pisał również: DOSKONAŁE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH RODZIN. WAŻNE PRZEPISY CZEKAJĄ NA PODPIS PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY. BĘDZIE MOŻNA LICZYĆ NA 12 TYSIĘCY ZŁOTYCH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJĄ SIĘ DUŻE ZMIANY W PRAWIE PODATKOWYM. JUŻ WIADOMO, KTO ZYSKA, A KTO STRACI NA NOWYCH PODATKACH. TO EFEKT POLSKIEGO ŁADU