Serwis Interia Biznes wyjaśnił, co oznaczają zasady Polskiego Ładu dla polskiego systemu podatkowego. Część z nich będzie bardzo korzystna dla polskich podatników, ale część mocno uderzy po kieszeni przede wszystkim przedsiębiorców. Jakie zmiany wejdą w życie w 2022 roku wraz z zasadami Polskiego Ładu?

Najważniejsze nowe zapisy w podatkach to podniesienie kwoty wolnej od podatku z 8 do 30 tysięcy złotych rocznie, a także zmiana drugiego progu podatkowego – zwiększy się on z 85 528 złotych obecnie do 120 tysięcy złotych.

Zmiany w podatkach już od stycznia 2022 roku. Trzeba przygotować się na nowości w prawie podatkowym. Kto zyska, a kto straci na nowych zasadach?

Co zmiany w podatkach oznaczają dla Polaków? Przede wszystkim to, ze osoby osiągające dochody powyżej 10 tysięcy złotych miesięcznie wejdą w drugi próg podatkowy.

„SE” wyjaśnia, co dla podatnika oznacza zwiększenie kwoty wolnej od podatku. Wiele osób mocno zyska na takim rozwiązaniu – ci, którzy zarabiają 2 061 złotych netto będą mogli liczyć na 137 złotych więcej. Jednak im wyższe dochody osiągamy tym mniej otrzymamy. Zmiana będzie neutralna dla tych, którzy zarabiają od 4 319 do 7 502 złotych.

Jednak istnieje grupa, która mocno straci na tej zmianie. Osoby zarabiające powyżej 10 tysięcy złotych netto miesięcznie będą stratni o 160 złotych. Im więcej zarabiamy, tym strata będzie większa – przy zarobkach 13 184 złotych netto to już 541 złotych, a przy płacy na poziomie 16 440 złotych aż 919 złotych.

Uderzeniem po kieszeni będzie również wyższa składka zdrowotna – z 7,75 proc. do 9, a dodatkowo nie będzie można jej już odliczyć od podatku, jak do tej pory.

Jak informował portal "Życie Polska": JUSTYNA STECZKOWSKA WYGADAŁA SIĘ W SPRAWIE SYLWII GRZESZCZAK. PIOSENKARKA PRZERWAŁA MILCZENIE O RELACJACH TRENERÓW „THE VOICE OF POLAND”. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BEATA KOZIDRAK PODJĘŁA NIESPODZIEWANĄ DECYZJĘ! GWIAZDA ZASKOCZYŁA SWOIM ZACHOWANIEM. CHODZI O NIEDAWNE POSTANOWIENIE SĄDU W JEJ SPRAWIE. CO SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: PORAŻAJĄCE DONIESIENIA NA TEMAT 30-LETNIEJ IZABELI Z PSZCZYNY. PEŁNOMOCNICZKA RODZINY JEST PRZEKONANA, ŻE DOSZŁO DO KONKRETNEGO ZANIEDBANIA W SZPITALU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: RODZINA PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE KAMILA DURCZOKA. CHODZI O OSTATNIĄ DROGĘ ZNANEGO DZIENNIKARZA. WIELE OSÓB BĘDZIE ZASKOCZONYCH TAKĄ POSTAWĄ