Były minister zdrowia wypoczywał także na luksusowym jachcie biznesmena Bogusława Szemiotha, konsula honorowego Islandii. Wyszło na jaw, że mężczyźni nie tylko wspólnie odpoczywają, ale także mają wspólne zainteresowania.

Jak większość wie, były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, należy do zakonu rycerskiego Kawalerów Maltańskich, inaczej joanitów. Zakon ten liczy już setki lat, powstał w połowie XI wieku w Jerozolimie i działa do dziś. Głównym obszarem działań zakonu joanitów jest działalność lecznicza i dobroczynna.

Dwa lata temu Szumowski podczas wizyty w Rzymie podpisał deklarację o współpracy między resortem zdrowia a zakonem. Okazuje się, że w podpisaniu dokumentu brały udział osoby, których inwestorem biznesowym jest Bogusław Szemioth. Bogusław Szemioth jest również prezesem Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów, która była jednym ze sponsorów organizowanych przez joanitów koncertów charytatywnych.

Łukasz Szumowski, screen Google

Wspólne zainteresowania Szumowskiego i Szemiotha

Oprócz tego Szumowski i Szemioth mają wspólne zainteresowania – obaj mężczyźni bowiem uwielbiają narciarstwo. Biznesmen przed laty był zawodnikiem Warszawskiego Klubu Narciarskiego.

Bogusław Szemioth miał udziały w spółkach zajmujących się hodowlą ryb oraz produkcją mrożonych owoców morza. Na dodatek, biznesmen jest dyplomatą – obecnie jest konsulem honorowym Islandii w Polsce. Jednokrotnie pojawiał się w polsko-irlandzkiej grupie parlamentarnej w Sejmie.

Łukasz Szumowski na jachcie, screen Google

Jak informował portal „Wiesz”: Ministerstwo postanowiło decyzje. Kogo będą obowiązywały szczepionki

Przyponij sobie: Kluczowe zmiany dla kierowców weszły w życie, trzeba mieć się na baczności

Portal „Wiesz” pisał również: Wytyczne w sprawie wracania do szkół. Czy dzieci poddadzą się izolacji i kwarantannie