Powiatowi inspektorzy sanitarni, wydając decyzje, będą postępowali według pięciu schematów i będą badali aspekt epidemiologiczny i aspekt organizacyjny - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski.

Jeżeli w placówce będzie jedno dziecko zakażone na COVID-19, będzie objęty on izolacji, a po dochodzeniu epidemiologicznym inspektor sanitarny postanowi, ile osób zostanie skierowano na kwarantannę. Jeżeli podlegli kwarantannie nauczyciele będą w dobrym stanie zdrowia, mogą się zgodzić na prowadzenie zajęć podczas kwarantanny.

- Osoby, które są na kwarantannie przechodzą w tryb nauczania zdalnego - stwierdził minister.

pixabay.com

- Sytuacja druga, kiedy mamy kilka przypadków zakażeń w klasach na tym samym piętrze. Wówczas także jest decyzja o izolacji osób zakażonych, potem decyzja o wskazaniu osób, które podlegają kwarantannie. Oczywiście krąg tych osób w takim wypadku będzie zdecydowanie większy. Nauczyciele przebywający na kwarantannie - jeżeli czują się dobrze - mogą pracować zdalnie, jeżeli wyrażą zgodę. Ci wszyscy uczniowie, którzy przebywają na kwarantannie kształcą się w systemie zdalnym - mówił Piontkowski.

Szef MEN przekazał, że sytuacja trzecia stosuje się zakażenia na COVID-19 nauczyciela. W takim razie - powiedział minister - zakażony nauczyciel jest izolowany, a osoby, które ostatnio miały z nim kontakt są skierowane kwarantannie.

- Nauczyciele, którzy dobrze się czują na kwarantannie, mogą pracować, uczniowie, którzy podlegają kwarantannie uczestniczą w kształceniu zdalnym - powiedział minister.

Czwarta sytuacja - powiedział Piontkowski - stosuje się wątpienia na zakażenie COVID-19 dzieci kilku klas oraz osób pracujących w placówkach.

pixabay.com

Dariusz Piontkowski również powiedział, że izolacja osób zakażonych koronawirusem, po działaniu epidemiologicznym, objęciu osób, które powinny zostać się w domu, poddadzą się kwarantannie. Dlatego że w takiej sytuacji prawdopodobnie większa część dzieci w placówce mogą mięć podejrzenie o zakażeniu koronawirusem - placówka w całkowitym składzie zostanie skierowana na zdalną metodę kształcenia.

- I sytuacja piąta: nauczyciel, który ma kontakt z pozostałymi nauczycielami. Oczywiście znowu na początku izolacja tego nauczyciela oraz wyselekcjonowanie osób, które miały z nim kontakt. Jeżeli nauczyciel, który jest na kwarantannie dobrze się czuje może pracować. Szkoła przechodzi w tryb nauczania zdalnego - powiedział szef MEN.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”