W ostatnim czasie emeryci dostają ogromne wsparcie od rządu. Okazuje się jednak, że to nie koniec pomocy, jaką otrzymają seniorzy. Kto może liczyć na ekstra gotówkę i o jakiej kwocie mowa?

Nowy dodatek, który był obiecany już dawno

Jak podaje portal o2, niektórzy emeryci mają otrzymać dodatkowe 200 zł co miesiąc. Taki bonus dostanie jednak zaledwie 20 tysięcy świadczeniobiorców. Jak zapewnił ostatnio Maciej Wąsik – minister spraw wewnętrznych i administracji, wielokrotnie emeryci ci otrzymywali obietnice odnośnie dodatku do emerytury, jednak żaden dotychczasowy rząd nie spełnił tych zapewnień.

Kto ma szansę na otrzymanie ekstra gotówki?

Dodatek emerytalny wynoszący dokładnie 200 zł otrzymają osoby, które osiągnęły już wiek emerytalny, a mimo to nadal służą w Ochotniczej Straży Pożarnej. Co więcej, aby otrzymać ekstra gotówkę mężczyźni muszą mieć ukończone 65 lat i odsłużyć 20 lat, a kobiety muszą mieć co najmniej 60 lat i 20 lat służby.

Co ważne, aby otrzymać dodatek, trzeba - w okresie służby - wyjeżdżać do akcji przynajmniej raz w roku – można przeczytać na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Warto zaznaczyć, że przyznanie dodatku nie będzie zależało od wysokości emerytury, jednak aby go otrzymać należy złożyć wniosek u komendanta straży pożarnej.