Wielu z nas zastanawia się nad tym, jaka naprawdę będzie tegoroczna jesień. Pierwsze dni tej pory roku, choć pogodne to przyniosły dość niskie temperatury, mocne poranne przymrozki i intensywne wiatry. Spora część z nas wskoczyła już w cieplejsze ubrania, założyła czapki i szaliki. Jak będą jednak wyglądać kolejne tygodnie jesieni? Z prognozą pogody wyszedł właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dowiedzieliśmy się m.in. jakiej pogody możemy spodziewać się na przełomie października i listopada i jak będzie wyglądać tegoroczne Wszystkich Świętych. Czy wizyta na cmentarzu będzie wiązała się z chłodem, deszczem, a może pierwszym śniegiem? Wszystko już wiadomo.

IMGW o pogodzie na tegoroczną jesień. Instytut podał konkretne temperatury

Jak informuje prof. Mirosław Miętus z IMGW na pytanie serwisu Wirtualna Polska, październik ma być miesiącem stosunkowo pogodnym, a będzie w nim dominować pogoda niesiona przez wyże. W tej chwili nasz kraj znajduje się pod wpływem ośrodka wyżej, który znajduje się na południowy wschód od Polski. Mimo pięknej, słonecznej pogody w wielu miejscach będą zdarzać się jednak tzw. zgniłe wyże – wówczas mimo wysokiej temperatury występują mgły i duże zachmurzenie.

Nieuchronnie zbliżamy się jednak do pory zimowej i temperatury będą sukcesywnie spadać, na co trzeba się przygotować. Okazuje się, że na przełomie października i listopada możemy się już spodziewać temperatur poniżej zera!

Co 1 listopada i kilka dni po Wszystkich Świętych? Temperatura ma oscylować od 5 do 8-9 stopni Celsjusza. Jeszcze przez długi czas nie ma co spodziewać się śniegu. Mogą jednak pojawić się przymrozki, a nawet gołoledź przez niskie temperatury w nocy i rankiem.

- Wówczas odbywamy dłuższe podróże i często korzystamy z transportu drogowego, a zatem to może być pewne utrudnienie i zagrożenie – wyjaśnił i przestrzegł prof. Miętus z IMGW.

Jesień/Youtube @ AdamGimenez

Jak informował portal "Życie Polska": SYTUACJA BOGUMIŁY WANDER CORAZ TRUDNIEJSZA. DAWNA GWIAZDA TELEWIZJI PUBLICZNEJ SKOŃCZYŁA WŁAŚNIE 78 LAT. DZIENNIKARKA NIE ROZPOZNAJE UKOCHANEGO MĘŻA

Przypomnij sobie: JAK MIESZKA KAMIL STOCH? MISTRZ Z ZĘBU ZBUDOWAŁ DLA SIEBIE I ŻONY NIESAMOWITY DREWNIANY PAŁAC. DOM SKOCZKA ROBI WRAŻENIE NA WSZYSTKICH. CO ZA POMYSŁ

Portal "Życie Polska" pisał również: EWA KRAWCZYK WYSZŁA Z NOWĄ OFERTĄ DO SYNA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. JEJ PROPOZYCJA MA BYĆ POWALAJĄCA. IGOR KRAWCZYK OD RAZU RIPOSTOWAŁ POMYSŁ MACOCHY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE DONIESIENIA O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW AKTORZE. WIADOMO, JAK DZIŚ CZUJE SIĘ KRZYSZTOF GLOBISZ. O STANIE ARTYSTY OPOWIEDZIAŁA ANNA DYMNA