Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zdecydowało się wydać w tej sprawie specjalny komunikat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i nie tworzyć powodów do plotek na ten temat.

"Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ma pozytywny wynik testu na COVID-19" poinformowano w oficjalnym komunikacie biura, cytowanym przez serwis Fakty Interia.

Okazuje się, że w sprawie swojego zakażenia wypowiedział się również sam zainteresowany poprzez oficjalne konto na Twitterze. Adam Bodnar chciał uspokoić wszystkich zaniepokojonych jego stanem i tym, jak przebiega u niego zakażenie koronawirusem.

„Niestety, również mnie wirus dosięgnął. Czuję się bardzo dobrze” – wyznał Rzecznik Praw Obywatelskich na Twitterze.

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar zakażony koronawirusem. Potwierdził tę informację na Twitterze, przekazuje, że czuje się dobrze

O szczegółach sytuacji opowiedzieli pracownicy biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Tłumaczą, że Adam Bodnar złapał koronawirusa przez bliski kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2, a gdy tylko otrzymał na ten temat informację, natychmiast samodzielnie zastosował izolację i poddał się testowi na COVID-19. Okazało się, że wynik testu był dodatni.

„Rzecznik czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie” – możemy dowiedzieć się z komunikatu biura RPO.

Pracownicy biura Rzecznika Praw Obywatelskich wyjaśniają jednak, że instytucja działa bez przerw, realizuje swoje zadania statutowe i można bez przeszkód zgłaszać się z zapytaniami. Biuro RPO ma również przestrzegać wszystkich obostrzeń dotyczących epidemii.

Adam Bodnar tym samym dołączył do coraz większej grupy znanych osób, w tym polityków, którzy przeszli lub właśnie przechodzą koronawirusa. Wczoraj do mediów trafiła informacja o tym, że zakażony jest Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, a także członkowie jego rodziny.

Jak informował portal "Życie PL": JAK ZROBIĆ IDEALNE NALEŚNIKI, KTÓRE PODBIJĄ SERCA DOMOWNIKÓW? MAGDA GESSLER MA NIEZAWODNY SPOSÓB, SPRAWDZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM

Przypomnij sobie: PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ MASĘ ARTYKUŁÓW W DYSKONCIE, DLACZEGO TO ZROBIŁ? GDY PRACOWNICY I OCHRONIARZ SPRAWDZILI, CO MĘŻCZYZNA WRZUCIŁ DO TORBY OSŁUPIELI

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPEŁNOSPRAWNA DZIEWCZYNA NIE BYŁA W STANIE WRÓCIĆ DO SPORTU. STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE DZIĘKI NIETYPOWEMU ROZWIĄZANIU, ZYSKAŁA PRZEWODNIKA