1 listopada to bardzo ważny dzień dla wielu Polaków. To właśnie wtedy obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych, a Polacy nierzadko przemierzają całą Polskę aby udać się na groby swoich najbliższych.

Jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych w tym roku?

Jak doskonale pamiętamy, pandemia koronawirusa bardzo mocno pokrzyżowała nam wiele planów, w tym także ubiegłoroczny dzień Wszystkich Świętych. Jak zatem będzie to wyglądać w tym roku?

Jak przypomina portal Super Express, decyzja o zamknięciu cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych podjęta została przez rząd z dnia na dzień. Wtedy ostateczną decyzję 31 października ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Niezadowoleni byli nie tylko Polacy udający się na groby, ale i osoby, które utrzymują się ze sprzedaży kwiatów i zniczy.

Minister zdrowia zapewnia, że niespodzianek nie będzie

Dzisiaj gościem radia RMF FM był minister zdrowia Adam Niedzielski. Podczas rozmowy polityk zapewnił, że nie ma mowy o tym, aby w tym roku cmentarze zostały zamknięte, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

- Tym razem niespodzianek żadnych nie będzie. (...) Sytuacja epidemiczna wyraźnie się pogarsza, ale nie ma jeszcze przełożenia na obłożenie chorymi w szpitalach. Jesteśmy w innym miejscu niż rok temu, gdy jedynym zabezpieczeniem była maseczka i dystans – zaznaczył Adam Niedzielski.

Czy jednak na pewno nie zostaną wprowadzone zmiany w tej kwestii? Nie da się ukryć, że wszystko zależeć będzie od tego, jak wyglądać będzie sytuacja związana ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Jak informował portal "Życie Polska": POLSKI ŁAD NIE BĘDZIE KORZYSTNY DLA WSZYSTKICH. WIELU EMERYTÓW MOŻE SPORO STRACIĆ NA WPROWADZONYCH ZMIANACH

Przypomnij sobie: SMUTNE INFORMACJE DOTARŁY DO MEDIÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ZNANEGO I BARDZO CENIONEGO AKTORA. MILIONY POLAKÓW PAMIĘTAJĄ GO Z „NOCY I DNI”. MIAŁ 89 LAT

Portal "Życie Polska" pisał również: BARDZO OSOBISTE WYZNANIE MARCINA MROCZKA. OD PEWNEGO CZASU BÓG PONOWNIE ZAGOŚCIŁ W JEGO ŻYCIU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA ANNY PRZYBYLSKIEJ NADAL NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z TYM, CO SIĘ STAŁO. OLIWIA BIENIUK WSPOMINA MAMĘ