Jak doskonale wiemy, od 2022 roku ma zostać wprowadzony Polski Ład. Zmiany z nim związane obejmą nie tylko przedsiębiorców, ale także pracowników oraz emerytów. Wiele osób skorzysta na zmianach, jednak okazuje się, że nie wszyscy będą zadowoleni!

Kogo uszczęśliwi Polski Ład?

Portal Goniec przypomina, iż rząd zaznacza, że Polski Ład może spowodować, że Polacy zaoszczędzą nawet 17 miliardów złotych. Ma to oznaczać, że sytuacja życiowa wielu Polaków znacząco się poprawi. Czy jednak faktycznie tak będzie?

Jak wiemy od stycznia nowego roku emeryci, których świadczenie wynosi nie więcej niż 2500 zł brutto nie zapłacą podatku PIT. Jednak osoby, których emerytura jest sporo wyższa, zapłacą jeszcze więcej niż dotychczas.

Kto straci na zmianach?

Jak zaznacza portal Fakt, emeryci którzy otrzymują miesięczne świadczenie emerytalne w kwocie 5000 zł brutto zapłacą wyższą składkę zdrowotną, która po wprowadzeniu Polskiego Ładu ma wynosić aż 9%! Dziennikarze Faktu obliczyli zatem, że emeryci, których świadczenie wynosi 5000 zł brutto będą stratni 6,25 zł w porównaniu z poprzednim rokiem.

Warto także dodać, że zgodnie z przepisami Polskiego Ładu, składka zdrowotna nie będzie mogła zostać odliczona od podatku!

Co więcej, 7 i 8 października mają odbyć się posiedzenia Senatu, podczas których dyskutowane będą poprawki do nowej ustawy, między innymi ulga dla klasy średniej dotycząca podniesienia składki zdrowotnej. Jaki kształt będzie więc ostatecznie miał Polski Ład? O tym najprawdopodobniej dowiemy się niebawem.

Jak informował portal "Życie Polska": JAK WYGLĄDAŁA WALKA Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ JERZEGO STUHRA? KRYSTYNA JANDA PRZYWOŁAŁA PORUSZAJĄCE WSPOMNIENIA Z TEGO CZASU. PEWNA SYTUACJA JĄ WZRUSZYŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO NIE NAPAWA POLAKÓW OPTYMIZMEM. CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI? PORAŻAJĄCE ZDARZENIA

Portal "Życie Polska" pisał również: SMUTNE INFORMACJE DOTARŁY DO MEDIÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ZNANEGO I BARDZO CENIONEGO AKTORA. MILIONY POLAKÓW PAMIĘTAJĄ GO Z „NOCY I DNI”. MIAŁ 89 LAT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRZEZ 17 LAT KOBIETA NIE DOWIEDZIAŁA SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z JEJ DZIECKIEM PO PORODZIE. JEJ CÓRECZKA ZNIKNĘŁA BEZ ŚLADU. PRAWDA O PORYWACZU WYSZŁA NA JAW