Filmik, który pokazuje opady pierwszego w tym roku śniegu opublikował w swoim profilu na Facebooku Karkonoski Park Narodowy.
Nagranie dostarczyło do nich od jednego z turystów, którego zdziwiło zjawisko pogodowe na drodze około schroniska w rejonie Śnieżnych Kotłów.


Filmik wywołał zaskoczenie internautów
Filmik w mediach społecznościowych wywołał zaskoczenie internautów. Fani Karkonoszy i Karkonoskiego Parku Narodowego spodziewają się już jak najszybciej pójść w drodze.
Jeszcze w sobotę pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego podawali wiadomości o szanse na nie wielkie opady śniegu. Tego jednak nie oczekiwali około Śnieżki. "Tak jeszcze nie wygląda, ale dziś i jutro może na Śnieżce padać śnieg. Jeśli planujecie wyprawę w Karkonosze, przygotujcie się na chłód. Na razie jednak, czyli w sobotę o 7 rano, na szczycie jest plus 1,5 st. C" - podali pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego 26 września.

Śnieg

Pierwszy śnieg. Autorem filmu jest Krzysztof Jezierski

Posted by Karkonoski Park Narodowy on Monday, September 28, 2020

Pogoda. Pierwszy śnieg już spadł. Karkonoski Park Narodowy przed TPN
O nagłych zmianach pogodowych, a dokładnie o ostrym ochłodzeniu, i możliwych opadach śniegu, podawaliśmy wiadomości jeszcze w zeszłym tygodniu. Zgodnie z prognozą IMGW po raz pierwszy śnieg miał pojawić się w Tatrach.

Jednak, pogoda może zaskoczyć też meteorologów od odgadywania i budowania jej prognoz. Śniegu nie pojawił się jeszcze na Kasprowym Wierchu, gdzie z reguły opadał pod koniec września.

Zgodnie z prognozą meteorologów pogoda w Karkonoszach na kilka dni będzie stałą, możliwe są ciągle opady śniegu. Słupki rtęci wskażą około 0 st. Celsjusza.

Jak informował portal "Życie PL": Szumowski zakażony koronawirusem, w jakim stanie się znajduje? Doniesienia osoby z jego otoczenia