Już wkrótce w listopadzie do polskich emerytów i rencistów ma trafić wyczekiwana od dawna czternasta emerytura. Zgodnie z zapowiedziami będzie to jednorazowa wypłata środków dla seniorów i w przeciwieństwie do trzynastki nie trafi ona do wszystkich uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych.

Obowiązuje tu bowiem próg dochodowy i wysokość właściwej emerytury. Czternastka w całości trafi jedynie do najbiedniejszych seniorów, którzy uzyskują minimalną emeryturę, a nawet mniej (świadczenie na poziomie 2900 złotych brutto).

Wówczas do ich kieszeni trafi 1250,88 złotych brutto. Im wyższe świadczenie, tym mniej czternastki otrzymamy. Obowiązuje tu bowiem system „złotówka za złotówkę”. Osoby, które otrzymują emeryturę większą niż 3300 złotych nie dostaną czternastej emerytury.

Czternastka z urzędu, a nie na wniosek – informuje ZUS

Jak poinformował właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, seniorzy nie musza się martwić i kłopotać składaniem wniosków o uzyskanie czternastki. Okazuje się bowiem, że świadczenie będzie przyznawane z automatu, z urzędu i składanie wniosku nie jest wymagane.

Czternastka trafi zatem w listopadzie do wszystkich osób uprawnionych do pobierania jednego ze świadczeń społecznych, które zostały wymienione w ustawie, czyli emerytury, renty, renty socjalnej czy świadczenia przedemerytalnego. Pieniądze nie trafią jednak do tych, którzy na dzień 31 października 2021 roku będą mieli zawieszone prawo do uzyskiwania tych świadczeń.

Ważne jest również to, że czternastka podobnie jak trzynasta emerytura nie podlega zajęciom komorniczym i nie można pobierać z niej pieniędzy na poczet potrąceń i egzekucji.

Jak informował portal "Życie Polska": PRANIE MATERACA MOŻE BYĆ WYZWANIEM DLA KAŻDEJ PANI DOMU! SĄ JEDNAK SPOSÓB NA TO, ABY TA CZYNNOŚĆ NIE BYŁA TAK UCIĄŻLIWA. ZAJMIE TYLKO KILKA CHWIL

Przypomnij sobie: NIEBYWAŁE INFORMACJE O KSIĘCIU WILLIAMIE TRAFIŁY DO MEDIÓW. CZY NASTĘPCA TRONU MA ZUPEŁNIE INNĄ TWARZ NIŻ OFICJALNA? DO SIECI TRAFIŁA KŁÓTNIA Z BRATEM

Portal "Życie Polska" pisał również: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KUBA WOJEWÓDZKI NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI NA MAŁGORZACIE ROZENEK-MAJDAN! JAKI BYŁ POWÓD TAKIEJ REAKCJI KRÓLA TELEWIZJI? GWIAZDA ZAREAGOWAŁA NA SŁOWA