Prezydent jednego z miast na Podlasiu i jednego z miast w województwie mazowieckim są zakażeni koronawirusem – informacje te zostały oficjalnie potwierdzone. Wieści te zmroziły media w całej Polsce, tym bardzo, ze jeden z samorządowców wymagał pilnego przewiezienia do szpitala ze względu na swój stan. Mieszkańcy obu regionów są mocno zaniepokojeni.

Obaj prezydenci w ostatnich dniach odebrali wyniki testu na koronawirusa i dowiedzieli się, że są zakażeni. Informacje te obiegły całą Polskę w błyskawicznym tempie. Niestety, jeden z polityków musiał zostać przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny.

Dwóch prezydentów miast z koronawirusem! Jeden z nich w szpitalu, sytuacja jest alarmująca

Jak informuje Pikio, chodzi o prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza i prezydent Radomia, Radosława Witkowskiego, który o zakażeniu poinformował w niedzielę, 27 września.

- Przeprowadzone testy niestety potwierdziły u mnie obecność koronawirusa. Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu (...). Liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami – przekazał na swoim profilu w social mediach włodarz Radomia, cytowany przez Pikio.

Osoby, które mogły mieć w ostatnich dniach kontakt z prezydentem trafiają na kwarantannę.

Niestety, trudniejsza sytuacja panuje w Suwałkach, których prezydent przechodzi zakażenie koronawirusem znacznie poważniej. Ze względu na bóle w klatce piersiowej i ogólny pogarszający się stan musiał trafić do szpitala. Prezydent miasta z Podlasia odczuwał u siebie typowe objawy COVID-19 już w czwartek, a w piątek po konsultacji lekarskiej trafił na hospitalizację.

Prezydent Renkiewicz najpewniej zaraził się koronawirusem 21 września podczas konferencji klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki, którego piętnastu zawodników i pracowników klubu jest zarażonych.

Jak informował portal "Życie PL": JAK ZROBIĆ IDEALNE NALEŚNIKI, KTÓRE PODBIJĄ SERCA DOMOWNIKÓW? MAGDA GESSLER MA NIEZAWODNY SPOSÓB, SPRAWDZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM

Przypomnij sobie: PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ MASĘ ARTYKUŁÓW W DYSKONCIE, DLACZEGO TO ZROBIŁ? GDY PRACOWNICY I OCHRONIARZ SPRAWDZILI, CO MĘŻCZYZNA WRZUCIŁ DO TORBY OSŁUPIELI

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPEŁNOSPRAWNA DZIEWCZYNA NIE BYŁA W STANIE WRÓCIĆ DO SPORTU. STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE DZIĘKI NIETYPOWEMU ROZWIĄZANIU, ZYSKAŁA PRZEWODNIKA