Dorota Szelągowska, córka Katarzyny Grocholi, zadebiutowała jako nastolatka w wieku 18 lat. Jak wyglądał początek jej kariery telewizyjnej?

Po raz pierwszy na ekranie telewizorów Dorota Szelagowska zjawiła się w dniu swoich 18. urodzin. Jako nastolatka współpracowała z redakcją „Roweru Błażeja” w TVP, jednak po jakimś czasie przeszła do stacji TVN. Na antenie TVN prowadziła już cztery programy, a już wkrótce zostanie prowdzacą kolejnego, piątego.

Dorota Szelągowska, screen Google

Jak wyglądało życie Doroty Szelągowskiej przed debiutem w telewizji?

Dorota Szelągowska jest jedną z napopularniejszych projektantek wnętrz. Na początku swojej kariery zajmowała się produkcją programów i teledysków dla wybranych artystów.

Kobieta urodziła się w Trypolisie w Libii. O miejscu swojego urodzenia mówiła w wywiadzie z „Vivą”:

W latach 80. wielu Polaków pracowało w Libii, Iraku i innych krajach, gdzie budowaliśmy albo byliśmy ekonomistami. Jeździło się całymi rodzinami i rodziły się tam dzieci. (...) W moim roczniku to nie było nic dziwnego. Mieszkaliśmy tam do mojego drugiego roku życia, potem wróciliśmy do Polski.

Dorota Szelągowska, screen Google

Swoją karierę w telewizji Dorota Szelągowska zaczęła w wieku 18 lat. Jak zaznacza sama kobieta, zawsze myślała o tym, aby związać swoje życie z dziennikarstwem:

Dziennikarstwo było dla mnie naturalnym przedłużeniem tego, co robiłam wcześniej. Już jako piętnastolatka, pisywałam do lokalnej gazety – zdradziła Szelągowska portalowi „Plejada”.

Dorota Szelągowska, screen Google

Jej patronką zawsze była matka, Katarzyna Grochola, która wspierała ją we wszystkich aspektach. O swojej mamie Szelągowska mówiła:

Moja mama stała się popularną pisarką, gdy ja już miałam dziecko. A ja swoją przygodę z telewizją zaczęłam jako osiemnastolatka. Czarno na białym widać, że mama nie mogła mi niczego załatwić.

Po tym, jak Dorota Szelągowska zaczęła współpracę z TVN, została jedną z najpopularniejszych twarzy stacji. Prowadziła program „Dorota Was urządzi”. Już wkrótce natomiast zostanie prezenterką programu pt. „Totalne remonty Szelągowskiej”.

Dorota Szelągowska, screen Google

Przypomnijmy, że w 2019 roku Dorota Szelągowska otzrymała Telekamerę w kategorii „Osobowośc telewizyjna”.

Jak informował portal „Życie.pl”: Wnuczka Grażyny Szapołowskiej wzięła udział w „The Voice of Poland”. Babcia towarzyszyła dziewczynie za kulisami

Przypomnij sobie: Nieporozumień w rodzinie Martyniuków ciąg dalszy. Były teść Zenka Martyniuka zaskoczył internautów swoim wyznaniem

Portal „Życie.pl” pisał również: Mama Madzi z Sosnowca otwarcie opowiedziała o tym, jak wyglądało jej życie za kratkami. Miała spotykać się z naprawdę fatalnym traktowaniem