Ostatnio wyszła na jaw kolejna tajemnica córki prezydenta, którą to rzetelnie chroniła. Niestety osoba z otoczenia prezydenta zdradziła szczegóły.

Młoda prawniczka w sierpniu 2020 roku dostała propozycję nie do odrzucenia. 24-letnia Konga Duda zajęła stanowisko doradcy społecznego prezydenta. Najwyraźniej, była to propozycja jej ojca, prezydenta Andrzeja Dudy. Mimo swojego wykrztałcenia, 24-letniej prawniczce zarzucane jest poplecznictwo. Jeden z zaufanych pracowników pałacu prezydenckiego stanął w obronie dziewczyny.

Kinga Duda, screen Google

Tajemnica Kingi Dudy wyszła na jaw

Jak informował sekretarz stanu Błażej Spychalski w rozmowie z Polsat News:

Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej.

Okazuje się, że zakres zajęć 24-letniej Kingi Dudy jest bardzo szeroki. Prawniczka przykłada wszelkich starań, aby polepszyć pracę ojca. Dzieczyna jest głosem młodego pokolenia, co udowodniła podczas swojego wystąpienia na wiecu wyborczym. Jednak młoda prawniczka interesuje się nie tylko tematyką społeczną, o czym informuje sekretarz stanu.

Kinga Duda, screen Google

Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce – mówił Błażej Spychalski.

Przypomnijmy, że Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz ma za sobą studia podyplomowe z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. Dziewczyna jest specjalistką w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym.

Jak informował portal „Życie.pl”: Oficjalny komunikat MEN. Sytuacja robi się poważna

Przypomnij sobie: Olga Tokarczuk postanowiła odstąpić z nadanego tytułu. Noblistka wyraża podziękowania

Portal „Życie.pl” pisał również: Niesamowite słowa o Kindze Dudzie wprost z Kancelarii Prezydenta! Rzecznik Andrzeja Dudy wyjaśnił cel przyjęcia córki prezydenta na stanowisko doradcy