Dodatkowo, rzecznik Andrzeja Dudy wyjawił, ze takie posunięcie prezydenta ma być jasnym przejawem transparentności głowy państwa. Czy Kinga Duda stanie się głosem swojego pokolenia w Kancelarii Prezydenta podczas drugiej kadencji swojego ojca?

Kinga Duda będzie walczyć o ludzi młodych jako doradca prezydenta? Rzecznik KP wyjaśnia powody powołania ją na stanowisko

Wokół Kingi Dudy ostatnimi czasy narosło wiele medialnego szumu przez przyjęcie jej w sierpniu na stanowisko doradczyni swojego ojca, Andrzeja Dudy. Choć z tą funkcją nie zostały 25-letniej prawniczce żadne przywileje, ani nawet wynagrodzenie to media aż huczą, a byli prezydenci wydają skrajnie różne opinie na ten temat. Niestety, wciąż pojawiają się oskarżenia wobec prezydenta o nepotyzm.

Powołanie córki prezydenta wzbudziło wielkie i często niezdrowe zainteresowanie, ale kilka osób przewidziało – w tym Aleksander Kwaśniewski – że ta decyzja może mieć pozytywne rezultaty.

W sprawie postanowił zabrać głos sam rzecznik Kancelarii Prezydenta, Błażej Spychalski, który wydał obszerny komentarz stacji Polsat News. Okazuje się, że Kinga Duda miała już doradzać ojcu w poprzedniej kadencji, a w tym przypadku chodziło jedynie o to, aby „usankcjonować stan rzeczy”. Ma to być objaw transparentności wobec wyborców – skoro Kinga Duda doradza to niech robi to oficjalnie.

– Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia, jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce – wyjaśniał Błażej Spychalski, cytowany przez Pudelek.

Czym zajmie się Kinga? Przede wszystkim sprawami osób w swoim wieku, a młodzi Polacy będą mogli na nią liczyć. Będzie także doradzać w kwestiach pozasądowego rozstrzygania sporów na arenie międzynarodowej.

fot. Youtube

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY