Już w trzy tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego i powrocie uczniów do szkolnych ławek lawinowo przybywa placówek szkolnych, które zostały zmuszone do przejścia na naukę zdalną.

Niestety, to coraz częstsze zjawisko, a rezygnacja z klasycznej nauki w ławkach dotyczy coraz większej liczby dzieci. Lekcje online stają coraz powszechniejsze i zaczynają być standardem ku zmartwieniu samych uczniów i ich rodziców, którzy często muszą korzystać z urlopów w celu opieki nad swoimi dziećmi. Okazuje się, że zgodnie z wyliczeniami w czwartek w trybie zdalnym lub hybrydowym działało najwięcej szkół po powrocie uczniów do nauki szkolnej.

MEN pokazuje wyliczenia dotyczące nauki zdalnej. Nie jest dobrze, coraz więcej szkół wnioskuje o czasową rezygnację z klasycznego trybu nauczania

Niestety, szkoły stały się obok szpitali i imprez rodzinnych typu wesela jednym z poważnych źródeł zakażeń koronawirusem w Polsce. Mimo przekazania szkołom wytycznych przez GIS, MEN i Ministerstwo Zdrowia życie jest życiem i trudno wymagać od dzieci, aby stosowały się do reżimu sanitarnego w stu procentach. Choć instytucje zapewniały, że nie ma powodów do obaw i wszystko jest pod kontrolą to od początku roku szkolnego zakażeń przybywa – dotyczy to uczniów, nauczycieli i pracowników nie dydaktycznych.

Jak wynika z danych przekazanych przez MEN w ostatnich dniach, które spłynęły z kuratoriów oświaty, w czwartek w trybie hybrydowym nauki działały 274 szkoły, a zdalnie 92. To rekord od początku nowego roku szkolnego.

Niestety, sytuacja nie napawa optymizmem, jak informuje Radio Zet. Coraz częściej pojawiają się pytania o ponowne zamknięcie szkół, jak miało to miejsce wiosną. Jak przekonuje na ten moment szef Men, Dariusz Piontkowski, takie decyzje jeszcze przed resortem.

– Na razie nie planujemy zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się. Zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakieś większego zagrożenia epidemicznego – wyjaśniał minister edukacji w ubiegłym tygodniu, cytowany przez Radio Zet.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY