Wiceminister Spraw Wewnętrznych podał o aktualizacjach, związane z każdym Polakiem. Z powodu nowelizacji w przepisach Unii Europejskiej, w naszym kraju także muszą zostać wprowadzone niektóre zmiany. Dotyczy to naszego bezpieczeństwa i wyrównani do poziomu unii.
Obywateli Polski muszą wiedzieć o nadchodzących zmianach, jakie zostaną zapisane w polskich przepisach. Wiceminister Spraw Wewnętrznych Paweł Szeferknaker podał wiadomości w trakcie rozmowy z pracą, że unijne przepisy muszą wejść w życie w Polsce, są w kierunku kwestii dowodów, jak podaje polsatnews.pl.


Odcisk palca i podpis
Zgodnie ze standardami unii w dowodzie i e-dowodzie powinien być odcisk palców posiadacza. To postępowanie będzie wymagane od osób chcących wyrobić nowy dowód. To powoduję, że nie będzie już szansy na zdalne złożenie wniosków. Mimo tego w dowodzie będzie musiał się znaleźć podpis, podaje polsatnews.pl.
Wiceminister Szefernaker podał wiadomości podczas spotkania, że informacje biometryczne w aktualizowanych dowodach będą mogły być odczytane w każdym kraju członkowskim UE, czego właśnie pragnęli we wprowadzeniu aktualnych zasad. Wiceminister również zwrócił uwagę, że obywateli, które z poważnych przyczyn nie będą mogli podać odcisków palców, otrzymają dokument tymczasowy na jeden rok.

screen YouTube


Jak będzie wyglądał dowód dla naszych dzieci?

Polsatnews.pl podaje, że na dzieci do 12. roku życia nie jest rozpowszechniony obowiązek do składania odcisków palców, jeżeli ich opiekunowie będą im wyrabiać nowy dowód. Aktualne dowody dla dzieci poniżej 12 roku życia będą mieli ważność przez 5 lat.


Terminy wprowadzenia nowych zasad
Wiceminister Spraw Wewnętrznych podał wiadomości, że pragną, aby przepis był przejęty do parlamentu do 2 sierpnia 2021 roku. Portal polsatnews.pl informuje, że specjaliści MC i MSWiA bez wątpliwości są zdania, że koszty na sprzęt sfinansuje rząd, a samorządy nie wezmą na siebie dodatkowych wypłat. W Polsce dowody zostaną zmienione etapowo. Aktualizacje będą wprowadzone też stopniowo.

Jak informował portal „Życie”: Alicja Bachleda-Curuś podzieliła się szczegółami o swoim synu. "Jest bardzo wrażliwym chłopcem"

Przypomnij sobie: Wielki dzień w życiu Barbary Kurdej-Szatan! Gwiazda powitała na świecie drugie dziecko, do sieci trafiły zdjęcia synka aktorki

Portal „Życie PL” pisał również: Znana modelka zdradziła, że ma pozytywny wynik testu! Jak się czuje Sandra Kubicka? Gwiazda jest zaskoczona tym, że jest chora