Jest możliwe, że nie wypłacą ci 500 plus. Taki wynik będzie w przypadku, jeżeli zapomnisz złożyć nowego wniosku. Projekt Rodzina 500 plus przekształcił się i z w związku z tym, po aktualizacji, spowodowało to niektóre zmiany w trakcie rozliczeniowym. Do tej pory 500 plus służyło do 30 września co roku, a kolejny okres, przy złożeniu odpowiedniego wniosku, startował od 1 października. Tym razem, aby dostać wsparcie finansowe na dziecko wnioski o wypłatę świadczenia należy złożyć w innym okresie. Kiedy ponownie musisz ubiegać się o 500 plus, by nie stracić ciągłości w wypłatach?
500 plus nie będzie się płacić już w trakcie okresu rozliczeniowego 1 października - 30 września. Według aktualizacji przepisów o tym projekcie społecznościowym, pomimo odwołania kryterium dochodowe, przedłużył się działający okres wypłat. Aktualne 500 plus obowiązuje aż do 31 maja 2021 roku. Po tym okres rozliczeniowy dla wypłat to 1 czerwca do 31 maja roku następnego. Zwrócimy uwagę, że to całkiem nie znaczy, że masz termin dla złożenia nowego wniosku o 500 plus do końca maja. Przy wcześniejszym złożeniu wniosku, szybciej dostaniesz koszty.

Złożenie nowych wniosków 500 plus. Kiedy?
Wnioski o 500 plus dozwolono złożyć nie od lipca, jak do tej pory, a już w lutym 2021 roku. Od 1 lutego 2021 zacznie się złożenie wniosków o wsparcie finansowe Rodzina 500 plus elektronicznie, lub dzięki bankowości elektronicznej, platformy ePUAP i emp@tia.

Od 1 kwietnia 2021 roku udostępni się zaś szansa składania wniosku o 500 plus w sposób tradycyjny, tzn. w gminie, w której mieszkamy lub przez listę za pomocą Poczty Polskiej.
Kiedy 500 plus zostanie wypłacony?
Okres, w którym wypłacą 500 plus wprost zależy od tego, kiedy wniosek zostanie złożony. Dla lepszego zrozumienia - im wcześniej, tym lepiej. Poniżej są przedstawione terminy, w okresie których możesz liczyć na wsparcie finansowe.