Premier Mateusz Morawiecki postanowił zachęcić młode osoby do 26 roku życia do podjęcia pracy w administracji państwowej i zapowiedział powołanie zerowego podatku PIT właśnie dla młodych. To już oficjalnie, taka jest decyzja rządu. W jakim celu i skąd ten pomysł? O sprawie informuje serwis SuperBiz SE.

To nie pierwszy taki pomysł rządu. Już w ubiegłym roku Radzie Ministrów udało się wprowadzić zerowy PIT od umów o pracę i umów zleceń dla osób do 16 lat. Jednak okazuje się, że ta znacząca dla budżetu młodych osób ulga ma zostać znacząco rozszerzona. W jaki sposób? Zerowy PIT ma obowiązywać dla osób do 26 lat będących na stażach i praktykach. Taki projekt zapowiedział podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska. Ma to być zachęta dla młodych osób do pracy w administracji.

– Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej. Chcemy przyciągnąć młodych ludzi, młode talenty do administracji publicznej, praca w administracji może być niezwykle ciekawa – stwierdził wprost Mateusz Morawiecki, cytowany przez „Super Express”.

Zerowy PIT dla młodych do 26 lat na stażach i praktykach. Ma ich to przyciągnąć do pracy w administracji

Premier przekonywał również, że dzięki temu posunięciu zostanie wdrożona „lepsza synchronizacja informacji dotyczących wszystkich staży, praktyk i możliwości wejścia do administracji publicznej”. Ma to być element rządowego planu wsparcia młodzieży i młodych osób.

Co ciekawe, to nie koniec nowości. Jednym z kryteriów przyjęcia do pracy ma być uwzględnienie hobby i zainteresowań!

– Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje – wyjaśnił szef rządu.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY