Woda utleniona sprawdza się w zastosowaniach typowo związanych z domowym leczeniem i jest niezbędna w domowej apteczce. Chyba nikt nie wyobraża sobie nie przemyć ran właśnie tym środkiem, doskonale sprawdza się również w bólu gardła jako metoda jego płukania czy przy stanach zapalnych śluzówki.

Gdzie może się jeszcze sprawdzić? Woda utleniona na działania antybakteryjne i jest świetnym antyseptykiem. Czyści i wybiela, można nią usunąć pleśń z zakamarków czy osady z fug. Można również użyć go jako wybielacza do firan i białych tkanin, a także jako odplamiacz do dywanów.

Jak jednak można jeszcze zastosować wodę utlenioną? Garść wskazówek

Woda utleniona i jej nietypowe zastosowania. Jak można jej użyć?

Woda utleniona świetnie rozprawi się z osadami i pleśnią, gdyż dzięki swoim właściwościom wybielającym świetnie sprawdzi się właśnie w przypadku zabrudzeń. Wystarczy stworzyć roztwór wody utlenionej 1:1 z wodą i wlać do butelki z atomizerem. Brudne miejsce zwilżyć preparatem, zostawić na kilka chwil, a potem zmyć miękką szmatką lub gąbką.

Woda utleniona sprawdzi się również w przypadku osadów z kamienia i innych zanieczyszczeń w toalecie i sanitariatach. Wystarczy wlać wodę utlenioną do muszli i zostawić na pół godziny, by nadtlenek wodoru zaczął działać. W ten sposób zniknie kamień i osady, a czyszczenie szczotką będzie łatwiejsze.

Woda utleniona sprawdza się również jako nabłyszczacz do naczyń. Wystarczy wlać łyżkę wody do zmywarki i nastawić na program mycia. Talerze i sztućce zyskają połysk, a w zmywarce nie będzie bakterii.

Woda utleniona sprawdza się również jako zastępnik proszku do firanek i białych ubrań, a także świetnie sprawdza się w formie wybielacza do plan na dywanie i tapicerce.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY