Dokładnie 711 nowych przypadków koronawirusa w Polsce odnotowały służby sanitarne na terenie kraju, przesyłając dane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tym samym, liczba zakażonych od początku epidemii wzrosła do 80 699 osób.

Niestety, wiadomo również, że zmarło kolejnych osiemnaście osób, co powiększyło pulę zgonów do 2316.

W których regionach odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa? To znów Małopolska ze 112 zakażeniami, Mazowsze ze 108, a także Pomorze z 83 nowymi chorymi i województwo śląskie – tu odnotowano 72 nowe zakażenia.

W województwie łódzkim znaleziono 51 osób z koronawirusem we wtorek 22 września, na Dolnym Śląsku 47, w zachodniopomorskiem 39, w Wielkopolsce 36, na Podkarpaciu 30, na Opolszczyźnie 28.

21 zakażonych odnotowano w świętokrzyskiem, tyle samo w województwie warmińsko-mazurskim, na Podlasiu i Lubelszczyźnie, a na Kujawach pozytywnie zdiagnozowano 13 osób, w lubuskiem – osiem.

Ponad 700 nowych przypadków i 18 zgonów. Nowy bilans Ministerstwa Zdrowia w sprawie epidemii

Wiadomo również, że zmarło osiemnaście osób, a najmłodsza ofiara to 48-letni mężczyzna z Krakowa. Tylko jedna osoba nie miała chorób współistniejących.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, obecnie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 1993 pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19, z 85 z nich wymagało podłączenia do respiratora.

Spadła liczba osób przebywających na kwarantannie lub izolacji domowej – to obecnie 115 789 osób, o 1082 mniej niż w poniedziałek. Nieznacznie spadła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – to dziś 11 849, o 107 mniej niż dzień wcześniej.

Rośnie stale liczba ozdrowieńców – we wtorek 22 września to 64 604 osoby, o 368 więcej niż na początku tygodnia.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY