Co spadło z nieba? Po oględzinach okazało się, że to fragment pocisku przelatującego F-16! Właściciel samochodu może mówić o dużym szczęściu, gdyż taka sytuacja równa jest prawdopodobieństwu wygrania w Totolotka! Cała sytuacja miała miejsce na terenie Lubonia pod Poznaniem. Jak to możliwe, że doszło do takiego zdarzenia?

Powodem tego jest fakt, że niedaleko znajduje się lotnisko wojskowe w Krzesinach. Budzi ono spory sprzeciw okolicznych mieszkańców, którzy mają już dość głośnych samolotów i hałasu generowanego przez F-16 latające pod Poznaniem.

Lokalni mieszkańcy domagali się przeniesienia bazy wojskowej, jednak nie udało się to. Jednak myślano, że loty nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców. Do czasu.

Fragment F-16 spadł na samochód w Luboniu pod Poznaniem. Jak to się stało?

Do nietypowej sytuacji doszło 10 września. Według informacji „Gazety Wyborczej” nagle z nieba spadł spory metalowy przedmiot, odbił się od bramy i uderzył w samochód.

Widniał na nim napis „Lockheed Martin”. Policjanci sprawdzili znalezisko i wezwali żandarmerię wojskową.

Na miejscu pojawili się specjaliści Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego Ministerstwa Obrony.

– W czwartek 10 września samoloty F-16 wykonywały lot nad poligon w Nadarzycach. Rzeczywiście podczas przelotu nad Luboniem doszło do samoczynnego oderwania się od jednego z samolotów podwieszanego elementu uzbrojenia treningowego – potwierdza kapitan Anna Issel, oficer prasowa 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, któremu podlega baza w Krzesinach, cytowana przez Fakt.

Nie wiadomo jednak, jak doszło do oderwania się elementu w trakcie loty, lecz wszczęto odpowiednie procedury sprawdzające. Loty F-16 nie zostały zawieszone po zdarzeniu.

Uszkodzenie samochodu wyceniono na 2,5 tysiąca złotych. Na szczęście, oderwany fragment nie trafił w dom, lub co gorsze – w człowieka. Wówczas mogłoby dojść do wielkiej tragedii!

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY