Jedna z grup wiekowych wskazuje, że kompletnie nie przeszkadza jej brak możliwości dokonanaia zakupów w niedzielę. Jednak ogromna większość Polaków chciałaby powrotu do dawnej sytuacji i przywrócenia możliwości dokonania zakupów w niedzielę.

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony w Polsce w 2017 roku, ale od tego czasu Polacy podzielili się w kwestii jego zasadności. Wiele osób wskazuje na to, że chce powrotu do dawnych standardów. Szczególnie mocno optują za tym osoby, które dużo pracują i mają niezwykle mało czasu na to, aby zrobić zakupy w ciągu tygodnia roboczego lub w sobotę. Ograniczeniom w handlu mówią nie także przedsiębiorcy.

Ostatnio przeprowadzono badanie opinii, w którym dowiedziono, które grupy wiekowe są za, a które przeciw zakazowi handlu w niedzielę. Płyną z tego zaskakujące wnioski.

Kto za, a kto przeciw zakazowi handlu w niedzielę? Pewna grupa wiekowa w 60 procentach popiera wprowadzone trzy lata temu prawo!

Sondaż został przeprowadzony przez CE RESEARCH na zlecenie Hiper-Com Poland i Grupy BLIX i okazuje się, że nastroje w tej kwestii są bardzo zróżnicowane. Za zniesieniem ograniczeń w handlu w niedzielę jest aż 53 procent Polaków, a przeciw 33,7 procent. Jednak wielkie różnice w podejściu do sprawy widać w badaniu rozbitym na grupy wiekowe!

Zgodnie z informacjami portalu Money, cytowanymi przez Biznes Info za utrzymaniem zakazu handlu optuje aż 60 procent seniorów! Według autorów badania, takie podejście może brać się z tradycyjnego przekonania o niedzieli jako dniu wolnym całkowicie od pracy.

– Wiele z nich uważa, że niedziela jest dniem rodzinnego wypoczynku. W tym przedziale wiekowym są też emeryci, którzy mają więcej czasu na codzienne zakupy niż młodzi i zapracowani ludzie. Dlatego seniorzy nie widzą potrzeby otwierania sklepów w niedziele, jeżeli sami z nich nie korzystają – przekonywał członek grupy BLIX, autorów sondażu.

Przeciwnikami zakazu handlu w niedzielę są za to osoby między 18 a 25 lat i 26 a 36 lat (kolejno 55 i 56 procent ankietowanych).

– Ludzie w tym wieku są często bardzo zapracowani. Wielu z nich ma małe dzieci. Niektórzy dodatkowo są skupieni na urządzaniu swoich domów czy mieszkań. Zamknięte sklepy w dniu wolnym od pracy potrafią im mocno utrudniać życie – tłumaczył ekspert dr Faliński.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY