Choć sytuacja poprawiła się po weekendzie to wciąż nie jest dobrze.

Niestety, nie ma co liczyć na dużą poprawę w zakresie liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W poniedziałek, Ministerstwo Zdrowia bazując na danych podanych przez służby sanitarne w Polsce przekazanych do Głównego Inspektoratu Sanitarnego podało, że wykryto łącznie 748 nowych przypadków koronawirusa, a także pięć nowych zgonów.

Tym samym, w Polsce od początku epidemii mamy 79 988 osób zarażonych koronawirusem, a 2298 z nich zmarło.

Ministerstwo Zdrowia z nowymi informacjami o epidemii koronawirusa. Blisko 750 przypadków

Wśród regionów o największym przyroście nowych przypadków na pierwszym miejscu znajduje się Mazowsze ze 120 osobami z dodatnim wynikiem testów na COVID, za nim jest województwo łódzkie – 93 przypadki, pomorskie – 90 osób, a później Małopolska – 83 przypadki i Opolszczyzna – 70 osób.

Jak sytuacja przedstawia się w innych częściach kraju? 58 nowych zakażonych wykryto na Podkarpaciu, 52 w Wielkopolsce, 48 na Lubelszczyźnie, 45 w województwie śląskim, 21 w kujawsko-pomorskim, 15 w lubuskim, 13 na Podlasiu, 12 w województwie zachodniopomorskim, 11 na Warmii i Mazurach, a także pojedyncze przypadki na Dolnym Śląsku i 8 w świętokrzyskiem.

Wiadomo również o tym, że zmarło pięć osób, a najmłodsza ofiara to 56-letni mężczyzna z Poznania. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że obecnie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa 1979 pacjentów z ciężką postacią COVID-19, a 83 osób wymagało podłączenia do respiratora.

Zmniejszyła się liczba osób pozostających pod obserwacją na kwarantannie domowej – obecnie jest to 116 871 osób, o 1341 mniej niż w niedzielę. Zwiększyła się natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – to 11 956 osób, o 205 więcej.

Rośnie również liczba ozdrowieńców – w poniedziałek 21 września są to 64 604 osoby, o 302 więcej niż pod koniec weekendu.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY