Straż miejska na początku września zyskała możliwość ukarania mandatami karnymi osób, które nie przestrzegają istotnych przepisów.

Do tej pory funkcjonariusze straży miejskiej nie mieli możliwości karania za brak właściwego dokumentu w kwestii segregacji bądź przekazywania informacji fałszywych informacji na ten temat.

Od tej pory mają taką możliwość. Okazuje się, że nowe uprawnienia straży miejskiej to dodatkowa opcja walki z odchodzeniem od prawidłowego składowania odpadów.

Zgodnie z informacjami portalu Money PL, wiele osób próbuje oszukać system, podając w deklaracji śmieciowej, że posiada kompostownik, gdy taka informacja pozwala na obniżenie stawki za odpady, a potem na jaw wychodzi, że takowego pojemnika nie posiadają.

Od 4 września za takie zachowanie można otrzymać nawet 400 złotych mandatu. Podobna kara finansowa może nas dotknąć, jeśli nie przekazaliśmy deklaracji śmieciowej.

Straż miejska zyskała nowe uprawnienia, a za tym idą dodatkowe elementy. Jest poparcie władz samorządowych dla tego pomysłu

Okazuje się, że wiele władz samorządowych z dużych miast chwali ten pomysł. Wiceprezydent Warszawy, cytowany przez Biznes Info, przekonuje, że poszerzony katalog czynności do wdrożenia przez Straż Miejska pozwoli kontrolować lepiej mieszkańców pod względem składowania odpadów i ich segregacji.

Nowe prawo ma mieć również wpływ na zwiększenie liczby etatów. Straż miejska z Wrocławia już ma plan na powiększenie puli pracowników, gdyż Wydział Ochrony Środowiska posiada obecnie 30 etatów, a liczba ta może się powiększyć o następne 20-30 miejsc pracy.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY