Gdy zauważono, że dziennikarka nie pojawia się na ekranach od dłuższego czasu, pojawiły się spekulacje o powodach jej nieobecności. Związani z "Wiadomościami" dziennikarze zdradzają nieoficjalne informacje, jednak ziarnko niepewności zostało już zasiane.

Co się dzieje z Danutą Holecką?

Danuta Holecka jest znaną i cenioną prezenterką "Wiadomości" w TVP1. Od kwietnia nie pojawiła się w żadnym wydaniu serwisu wiadomości. Nieobecność dziennikarki z początku nie była poddana spekulacjom, choć nie umknęła uwadze widzów.

Telewizja Polska postanowiła zabrać głos w tej sprawie i zdementować wszelkie plotki zapewniając, że nie dzieje się nic złego, a powodem nieobecności Danuty Holeckiej jest urlop wypoczynkowy.

Nieoficjalne doniesienia dotyczyły jej powrotu w połowie czerwca bieżącego roku. Aktualnie jej miejsce w głównych wydaniach "Wiadomości" o 19:30 zajmują Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk. Danuta Holecka wciąż nie pojawia się w redakcji, mimo zapewnieniom o czerwcowym powrocie.

"Wirtualne Media" rozmawiały z dziennikarzem, który uchylił rąbka tajemnicy na temat tajemniczego zniknięcia Danuty Holeckiej ze studia Telewizji Polskiej - "Nie wiadomo, czy będzie prowadzić program w tym miesiącu. W czerwcu nie ma jej na grafiku. Przynajmniej na razie. Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi" - przyznał dziennikarz "Wiadomości".

Absencja Holeckiej w pracy nie jest ponoć wynikiem politycznych gierek, lecz sprawą zdrowotną. Według medialnych doniesień, dziennikarka ma wrócić do pracy, jak tylko poprawi się jej stan zdrowia. Z Telewizją Polską związana jest od ponad trzech dekad. Do 2010 roku była prowadzącą głównych wydań wiadomości, a potem odsunięto ją z tego stanowiska. Po sześciu latach, gdy Jacek Kurski objął stanowisko prezesa TVP, Danuta Holecka wróciła do stacji jako szefora "Wiadomości"

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kobieta sfotografowała swoją babcię. Po obejrzeniu zdjęcia nie mogła uwierzyć w to, kto pozował razem z babcią

Zerknij: Niezwykła teoria na temat księżnej Diany. Te doniesienia mrożą krew w żyłach. Meghan Markle otrzymała ważne ostrzeżenie