Okazuje się, że chodzi o oddział firmy Animex w Szczecinie, gdzie osiemdziesiąt osób pracujących w zakładzie mięsnym, mających więcej niż 60 lat zostało wysłanych do domu po tym, jak na terenie zakładu wykryto koronawirusa. Łącznie choruje obecnie kilkadziesiąt osób, a sytuacja jest mocno rozwojowa. Co będzie dalej, czy zdrowie pracowników jest zagrożone?

Okazuje się, że ognisko koronawirusa w zakładzie Animex wzięło się najpewniej od osoby ze spółki zewnętrznej, która na terenie zakładu wykonywała zlecenia. Dziś wiadomo o 34 zakażonych pracowników firmy, a także członkowie ich rodzin, jak informuje Radio Zet. Na szczęście, zakażenie COVID-19 u wszystkich ma łagodny przebieg i obecnie są na kwarantannie domowej, niewymagana jest hospitalizacja.

Duże ognisko koronawirusa w jednym z zakładów mięsnych w szczecinie. Zakażonych ponad 30 osób, seniorzy wysłani do domu

To już nie pierwsza taka sytuacja, ale sytuacja jest niezwykle poważna. Choruje kilkadziesiąt osób, a ponad 80 osób powyżej 60 roku życia pracujących w firmie przebywa w domach.

Jak utrzymuje rzecznik prasowy spółki w rozmowie z Radiem Zet to sama produkcja nie jest zagrożona i firma nie zostanie czasowo zamknięta. Zapewnił również konsumentów, że mięso, które trafia do sprzedaży przeszło odpowiednie testy i jest całkowicie bezpieczne, nie trzeba się bać jego kupowania.

Firma postanowiła zadbać o najstarszych pracowników i wysłała osoby po 60 roku życia do domu, aby nie narażać ich na zachorowanie. Wszyscy, którzy mogli mieć nawet chwilowy kontakt z zakażonymi pracownikami przebywają w domu poza zakładem.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE