Dokładnie 837 nowych przypadków – Ministerstwo Zdrowia przekazało tę smutną i niepokojącą informację o zakażeniach, zdiagnozowanych przez służby sanitarne w całej Polsce, które przekazały dane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tym samym, ogólny bilans epidemii powiększył się do 76 571 osób.

Niestety, w ciągu ostatniej doby zmarło 16 osób, co powiększa pule zgonów do 2253 chorych.
W którym regionie wykryto najwięcej nowych zakażeń? Tym razem, na prowadzenie wysunęło się Mazowsze – tu dodatnio zdiagnozowano 168 osób, drugie jest Pomorze ze 134 przypadkami, a trzecia Małopolska – 124 nowe zakażenia.

Rekordowa liczba zakażeń w czwartek. Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wieści, zmarło 16 osób

74 przypadki wykryto w Wielkopolsce, 64 w województwie śląskim, po 41 na Podkarpaciu, w województwie zachodniopomorskim i łódzkim, a także 32 w świętokrzyskiem, 29 w województwie warmińsko-mazurskim, 25 na Dolnym Śląsku, 23 na Podlasiu, 19 na Opolszczyźnie, 15 w województwie kujawsko-pomorskim, a także cztery w województwie lubuskim i trzy na Lubelszczyźnie.

Wiadomo również, że zmarło łącznie 16 osób w ciągu ostatniej doby, a najmłodsza ofiara to 51-letni mieszkaniec Krakowa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 1917 osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, z czego 84 pacjentów wymagało podpięcia do respiratora.

Drastycznie zwiększyła się również liczba osób przebywających na kwarantannie domowej lub izolacji – w czwartek 17 września jest to 103 425 osób, o 9125 1269 więcej niż dzień wcześniej. Wzrosła również liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – to 9331 przypadków, więcej.

Plusem jest fakt, że stale rośnie liczba ozdrowieńców – to obecnie łącznie 62 725 osób, o 615 więcej niż w środę.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE