Oddanie czci pamięci zabitego w katastrofie lotniczej Lecha Kaczyńskiego, było potrzebne wielu Polakom, którzy nie mogli pogodzić się z tak potworną tragedią. Autorem rzeźby przedstawiającej postać Lecha Kaczyńskiego jest Jerzy Nowicki.

Wandaliczna eskapada pod osłoną nocy

Nie ulega wątpliwości, że głośne mówienie o własnych poglądach, otwarta krytyka, która nie cieszy się popularnością społeczną, wymagają odwagi. Na przestrzeni dziejów, ciągle spotykano się z różnymi formami cenzury i kar za wyrażanie własnego zdania. Obecnie także to nie jest takie proste, jednak nie jest niemożliwe.

Chęć skrytykowania osoby publicznej, nie upoważnia jednak do tak "artystycznych" działań, jak zniszczenie farbą czyjegoś pomnika. To właśnie stało się z pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, pod osłoną nocy z niedzieli 2 maja, na poniedziałek 3 maja.

źródło: Super Express

Oficer prasowy siedleckiej Komendy Miejskiej Policji Agnieszka Świerczewska, opisała całą sytuację portalowi "tvnwarszawa".

Zgłoszenie o oblaniu farbą pomnika otrzymaliśmy w godzinach porannych. Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu, podjęliśmy niezbędne czynności. Na miejscu wykonano oględziny. Sprawdzamy również okoliczne budynki pod kątem monitoringu. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawców dewastacji pomnika.

Sprawa dotycząca zniszczenia 3,5 metrowego postumentu i 2,5 metrowej rzeźby przedstawiającej postać Lecha Kaczyńskiego jest rozwojowa. Policja wszczęła śledztwo, więc być może już niebawem dowiemy się, co nagrały kamery miejskiego monitoringu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zerknij tutaj: Marta Kubacka publikuje archiwalne zdjęcie ze ślubnej sesji zdjęciowej. Pewien akcent przykuł uwagę internautów

Nie przegap też tego: Jolanta Kwaśniewska zdradziła sekret dotyczący swojego małżeństwa. Dla niektórych może to być spore zaskoczenie