Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega Polaków przed zmianą pogody na typowo jesienną. Pierwsze oznaki trzeciej pory roku pojawią się już w nadchodzący czwartek, kiedy nastąpi znaczne ochłodzenie i nastaną pierwsze po lecie przymrozki.

To nie napawa optymizmem nikogo, kto lubi ciepło i marzy o tym, aby lato zostało z nami jeszcze długo. Niestety, czas jest nieubłagany i wielkimi krokami zbliżamy się do jesieni.

Zmiana pogody już w nadchodzący czwartek. Zrobi się chłodno i pojawią pierwsze przymrozki

Okazuje się, że już w czwartek czeka nas drastyczna zmiana aury i z prawnie upalnych temperatur nie pozostanie ślad, a na termometrach nie zobaczymy więcej niż kilkanaście stopni na plusie. Okazuje się bowiem, że przez Polskę przejdzie chłodny front atmosferyczny z północnego zachodu na południowy wschód, jak informuje Radio Zet.

W nocy temperatura może spaść nawet do 3 stopni Celsjusza, co oznacza, że przy gruncie mogą pojawić się już przymrozki.

Niestety, to już koniec upałów. Czwartek zapowiada się chłodny, pochmurny i z opadami deszczu. Trzeba również spodziewać się burz z wiatrem wiejącym do 65 km/h. Wraz z nowym frontem pojawi się również chłodne powietrze. Maksymalnie w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 14 do 16 stopni Celsjusza. Noc z czwartku na piątek zapowiada się dość zimna – do 4 stopni na wschodzie Polski.

W piątek trzeba spodziewać się niewielkiej poprawy pogody, a deszcz spadnie tylko na północnym wschodzie. Maksymalnie w ciągu dnia będzie 13 stopni na północnym wschodzie do 18 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

W weekend słonecznie, ale wciąż chłodno. W ciągu dnia zobaczymy od 15 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby z kierunków wschodnich.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU