Polacy będą musieli przyzwyczaić się do jesiennej pogody, która już wkrótce nastanie. Jednak wszyscy liczymy na to, że lato jeszcze trochę z nami zostanie, ciesząc ciepłem, słońcem, wysokimi temperaturami, zanim znów nastaną poranne przymrozki, chłodne noce, ciemność już po godzinie 17.00.

Jak przekonują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadchodzący tydzień pokaże dwa zupełnie odmienne oblicza. Jak będzie wyglądać?

Prognoza pogody na najbliższy tydzień będzie bardzo skrajna, informują meteorolodzy z IMGW. Czeka nas lato i chłodna jesień w jednym!

Pierwsze trzy dni tego tygodnia powitają nas typowo letnimi temperaturami, a w wielu miejscach będzie nawet upalnie, jakby był środek wakacji. W tej chwili znajdujemy się bowiem pod wpływem wyżu, który przynosi do nas ciepłe powietrze znad zwrotnika.

To oznacza, że będziemy mogli się cieszyć wysokimi temperaturami i słońcem. Na termometrach zobaczymy od 19 stopni na północnym wschodzie do nawet 30 kresek na południowym zachodzie – podaje serwis RMF24.

Noce również mają być dość ciepłe, jak na wrzesień – od 10 do 17 stopni Celsjusza.

To jednak koniec pozytywów – od czwartku bowiem trzeba będzie przygotować na zupełną zmianę aury. Zrobi się zdecydowanie chłodniej, a na północy temperatura spadnie do 14-16 stopni! Cieplej będzie na południu – do 24 stopni.

– Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h – wyjaśniają synoptycy IMGW.

Pogoda ma się nieznacznie poprawić w piątek, ale chłodniejsze temperatury najpewniej już z nami zostaną. Weekend zapowiada się słoneczny, ale chłodny – maksymalnie na termometrach 20 stopni.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: WIELU RODZICÓW W BŁĘDZIE, MINISTER EDUKACJI Z MOCNYM STANOWISKIEM W SPRAWIE. WSZYSTKO WYDAŁO SIĘ PRZEZ PEWNE ZDJĘCIE

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU