Czy wielu rodziców było w błędzie? Okazuje się, że tak, a wyprowadzić ich z niego postanowił sam minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski. To reakcja na sugestywnie zdjęcie, które w mediach społecznościowych zamieściła jedna z posłanek PiS.

Sprawa dotyczy restrykcji, którym podlegają dzieci i młodzież podczas pobytu w szkole. Okazuje się, że jedno z zaleceń uczniowie wzięli sobie mocno do serca, zachęcani przez samych rodziców. Zdjęcie w sieci zamieściła jedna z posłanek PiS, przerażona stanem swojej córki!

Rodzice uczniów pozostawali w błędzie? Dariusz Piontkowski rozwiał wątpliwości, wypowiedział się w sprawie

Do Internetu trafiło zdjęcie wrzucone przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Annę Marię Siarkowską, która jest przerażona stanem skóry dłoni swojej córki, która ma obowiązek dezynfekcji dłoni w szkole przed każdą lekcją. Niestety, dziewczynka ma dosłowne rany na rękach przez działania alkoholu w środkach ochrony.

– Ręce mojej córki po tygodniu w szkole - efekt obowiązkowego dezynfekowania rąk przed każdą (!) lekcją. To istne szaleństwo. Czy naprawdę nie wystarczy, by dzieciaki myły ręce zwykłym mydłem? - napisała posłanka PiS na Twitterze, pytając wprost Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Dariusza Piontkowskiego, co zamierzają z tym zrobić.

Szef MEN postanowił od razu zareagować na zdjęcie partyjnej koleżanki, przypuszczając, że nie jest jedyną mamą, której dziecko odczuwa takie skutki dezynfekcji. Rozwiał wątpliwości rodziców i to od razu!

– Wielokrotnie mówiłem, że nie ma obowiązku nieustannej dezynfekcji rąk płynem na bazie alkoholu. Lekarze także wskazują, że wystarczy regularne mycie rąk mydłem - odpowiedział Dariusz Piontkowski, cytowany przez Pikio.

O sprawie powinni się dowiedzieć wszyscy rodzice, aby nie popełniać tego samego błędu!

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE