Takie sytuacje będą się powtarzać niemal co chwilę, a rodzice są głęboko zaniepokojeni rozwojem sytuacji. Okazuje się, że w szkole w Puławach zakażenie koronawirusem wykryto u jednej z nauczycielek. Sytuacja jest poważna – pedagog trafiła na kwarantannę, a kilka klas z tej szkoły od poniedziałku trafi na zdalne nauczanie z domu.

Chodzi dokładnie o Szkołę Podstawową nr 6 w Puławach. Jak przekonuje rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Puławach, Magdalena Smolińska-Kornas w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”, cytowana przez Radio Zet, „nauczycielka w minionym tygodniu przebywała na zwolnieniu lekarskim.

W poniedziałek mija 10 dzień jej kontaktu ze społecznością szkolną”.

Koronawirus w szkole podstawowej w Puławach. Uczniowie czterech klas przejdą na nauczanie zdalne

Szkoła oficjalnie poprosiła sanepid o zgodę na organizację trybu zdalnego nauczania i służby sanitarne wydały taką zgodę w niedzielę.

Od poniedziałku w szkole będzie obowiązywało nauczanie hybrydowe – część klas będzie uczyć się stacjonarnie, a na tryb zdalny przejdą łącznie cztery klasy, których uczniowie mieli kontakt z chorą nauczycielką. Chodzi o klasy IV b, IV c, VII a i VII b.

Okazuje się, że dzięki nowym regulacjom związanym z kwarantanną i izolacją, wszyscy uczniowie, którzy mogli być narażeni na kontakt z zakażoną nauczycielką, a także ona sama będą mieli szanse wrócić do szkoły już we wtorek – warunkiem jest brak objawów COVID-19.

We wtorek kończy się bowiem trwająca 10 dni kwarantanna nauczycielki, którą liczy się od ostatniego kontaktu z uczniami.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: WIELU RODZICÓW W BŁĘDZIE, MINISTER EDUKACJI Z MOCNYM STANOWISKIEM W SPRAWIE. WSZYSTKO WYDAŁO SIĘ PRZEZ PEWNE ZDJĘCIE

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU