Jak podaje portal "Biznes Info", nawet w czasie epidemii koronawirusa nie możemy tracić czujności, bo oszuści nie wzięli sobie wolnego. Tym razem podszywają się oni pod funkcjonariuszy policji, wysyłając wiadomości SMS i informują o rzekomo niezapłaconym mandacie. Możemy stracić wszystkie oszczędności. Należy zachować ostrożność!

Oszuści nie próżnują

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku informuje o oszustach, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy policji. Wysyłają oni SMS-y, w których informują, że dana osoba ma niezapłacony mandat i powinna go jak najszybciej zapłacić, bo inaczej zostanie on przekazany komrnikowi.

Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @DavidKlein
Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @DavidKlein
Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @DavidKlein

"Masz nie oplacony mandat karny. W dniu 31.03.2021 twoj mandat zostanie przekazany do komornika z tytulu zaleglosci 10.00 PLN. Oplac teraz" - to dokładna treść wiadomości, jaką wysyłają oszuści do swoich ofiar. Dodatkowo wiadomość zawiera link, w którego kliknięcie umożliwia przejęcie danych do logowania do e-bankowości.

Policjanci podkreślają, aby nigdy nie otwierać linków załączonych do podobnych wiadomości, bo może nas to słono kosztować. Nie jest to pierwszy przypadek podobnych działań. Wcześniej oszuści podszywali się m.in. pod firmy kurierskie. Zawsze powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Przed zapłaceniem powinniśmy się upewnić, że faktycznie zalegamy z jakąś opłatą.

Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @gdzie taniej
Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @gdzie taniej
Fałszywe wiadomości SMS/YouTube @gdzie taniej

Schemat działania oszustów jest zawsze taki sam. Oszuści wysyłają SMS lub e-mail, w którym proszą o przelanie niewielkiej kwoty za pomocą dołączonego linku do spreparowanej strony płatności. W ten sposób otrzymują dane niezbędne przy logowaniu się do banku i pozbawiają nas wszystkich oszczędności.

Dostaliście podobną wiadomość?

To też może cię zainteresować: Sezon komunijny i ślubny już niebawem. Czy branża weselna będzie miła powody do zadowolenia? Minister Zdrowia zabrał głos w sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Zamachowska długo nie rozpaczała po rozstaniu z mężem? Osoba z jej otoczenia zdradziła, że w życiu celebrytki pojawił się nowy mężczyzna

O tym się mówi: Katarzyna Grochola zaszczepiła się na Covid-19 i zrecenzowała działania rządu. Padły naprawdę mocne słowa