W ciągu ostatnich dni Ministerstwo Zdrowia notuje sukcesywny wzrost liczby zakażeń w Polsce i w piątek 11 września, służby sanitarne podały informację o łącznie 594 nowych przypadkach zakażeń. Tym samym bilans epidemii powiększył się do 73 047 osób. Wiadomo także, że zmarło kolejnych dziesięć osób, co daje łącznie 2169 zgonów od początku.

Wiadomo również, że wśród województw o największym przyroście nowych zakażeń znów przoduje Małopolska – tu wykryto 116 nowych zakażonych. Drugie jest Mazowsze z 78 przypadkami, a trzecia to Wielkopolska – 57 chorych osób.

Rośnie liczba zakażonych, Ministerstwo Zdrowia z nowym bilansem

Jak sytuacja wygląda w innych częściach Polski? Na Dolnym Śląsku wykryto 47 nowych zakażeń, 46 na Podkarpaciu, 45 w województwie śląskim, 39 na Pomorzu, 33 na Podlasiu, 28 na ziemi łódzkiej, 26 na Lubelszczyźnie, 17 w warmińsko-mazurskim, 16 na Opolszczyźnie, po 15 w kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim, a także 11 w zachodniopomorskim i 5 w lubuskim.

Wiadomo również o 10 nowych zgonach. Najmłodsza z ofiar to 48-letni mężczyzna z Krakowa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że obecnie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 1957 z tytułu hospitalizacji w ciężkim przebiegu COVID-19, a 82 osoby wymagały podpięcia do respiratora.

Niestety, dramatycznie rośnie znów liczba osób włączonych do kwarantanny domowej – to już 86 892 przypadki, aż o 3722 więcej niż w czwartek. Spadła natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – z 7408 do 7090. Rośnie również stabilnie liczba ozdrowieńców – w piątek 11 września to już łącznie 58 848 osób, o 779 więcej niż w czwartek.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ