W Polsce odkryto ponowne zakażenie koronawirusem! Padło na Bytom i jego mieszkankę, którą uznano za ozdrowieńca zaledwie kilka tygodni wcześniej. Jednak gdy po raz kolejny ją zbadano test dał wynik pozytywny! Mieszkanka Śląska jest chora drugi raz.

To sytuacja bez precedensu, gdyż środowisku medycznemu wydawało się do tej pory, że jednorazowe przejście koronawirusa pozwala na chociaż czasowe uodpornienie się na chorobę, dzięki wytworzonym przeciwciałom.

Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Przykładem możliwości powtórnego zakażenia jest mieszkanka Śląska – konkretnie Bytomia, która chora na koronawirusa jest drugi raz i to w ciągu kilku tygodni.

Kobieta ze Śląska z powtórnym zakażeniem koronawirusem! Pierwszy taki przypadek w Polsce

Okazuje się, że kobieta została powtórnie zbadana, gdy na początku sierpnia zgłosiła się do szpitala przed planowanym zabiegiem. Wówczas test dał pozytywny wynik. Bytomianka była chora kilka tygodni temu i została uznana za ozdrowieńca.

– Analiza dokumentacji pacjentów, zakażonych koronawirusem na terenie nadzorowanym przez sanepid w Bytomiu (Śląskie) potwierdziła, że taki przypadek był również w tym rejonie. W przypadku jednej osoby, która została ozdrowieńcem po uzyskaniu dwóch ujemnych wyników badania, kolejny dodatni wynik uzyskano po siedmiu tygodniach z badania wykonanego przy planowym przyjęciu do szpitala - mówiła 10 września kierownik sekcji epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu Izabela Szczuka, cytowana przez „Super Express”.

Wynik dodatni pojawił się 2 sierpnia. Pacjentkę wysłano do szpitala jednoimiennego i z niego wypisano ją do domu dopiero po uzyskaniu dwóch wyników ujemnych.

Co ciekawe, na ten temat jeszcze wiosną wypowiadała się Światowa Organizacja Zdrowia przekonując, że nie istnieją żadne dowody na to, iż przeciwciała skutecznie chronią przed kolejnym zakażeniem.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ