Mateusz Morawiecki skonfrontował się z obecnym stanem epidemii i zmienił zdanie po tym, jak chwilę przed II turą wyborów tłumaczył Polakom, że „koronawirus znajduje się w odwrocie i nie trzeba się go obawiać”.

Jednak w ciągu dwóch miesięcy sytuacja zmieniła się diametralnie i w ostatnich tygodniach w Polsce padały rekordy zakażeń podchodzące pod 800-900 zakażeń na dobę. To spowodowało, ze premier Mateusz Morawiecki zrewidował swoje wcześniejsze stanowisko i powiedział podczas przeprowadzonej na Facebooku sesji Q&A, że „epidemia nadal jest groźna” i trzeba na nią uważać.

Premier Mateusz Morawiecki zmienił zdanie w sprawie epidemii? Zapowiedział nowe obostrzenia, przekonuje, że wciąż nie jesteśmy w odwrocie

W trakcie sesji Q&A na Facebooku jeden z zainteresowanych internautów zadał premierowi pytanie w sprawie obostrzeń związanych z epidemią. Zapytał wprost o to, „kiedy skończy się cyrk z maseczkami”. Premier przyznał bez ogródek, że noszenie maseczek jest sporą uciążliwością.

– Tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu społecznego, tam starajmy się je nosić. Nie jest to idealny sposób, który nas zabezpiecza, ale wirusolodzy mówią, że pomaga, więc starajmy się to stosować – tłumaczył Mateusz Morawiecki, cytowany przez Radio Zet.

Premier wyjaśnił również, że choć niektóre obostrzenia mogą się nam wydawać śmieszne to jeśli polecają je specjaliści to nie powinniśmy wyciągać wniosków, że są niepotrzebne. Podał przy tym przykład Hiszpanii czy Francji, gdzie od pewnego czasu notuje się po kilka tysięcy zakażeń dziennie.

Pytany był również o to, czy pojawią się nowe obostrzenia na jesień.

– Musimy znaleźć złoty środek, najlepsze rozwiązania, które w najmniej uciążliwy sposób będą obciążały społeczeństwo, ale jednocześnie będą najbardziej pomagały przy prewencji wobec koronawirusa – wyjaśnił internautom.

Co jednak z weselami? Premier przyznał, że nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja z nimi związana i w sprawie wesel nie będzie zmian w organizacji aż do końca października. Mogą jednak nastąpić zmniejszenia dozwolonej liczby gości, wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Q&A

Posted by Mateusz Morawiecki on Wednesday, September 9, 2020

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ