"Super Express" podaje, że świadczenia emerytalne w Polsce są opodatkowane tak samo, jak zwykła wypłata za pracę. Nowy Porządek Świata obiecany przez Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, zakłada zniesienie podatku od świadczenia emerytalnego.

Obniżenie emerytur o kwotę podatku?

Seniorzy otrzymują w Polsce emerytury obciążone podatkiem PIT. W związku z czym, kwota podawana jest w wysokości BRUTTO, by na konta emerytów dotrzeć już w kwocie NETTO po odliczeniu podatku. Jest to proceder mający na celu ściągnięcie z seniorów przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych składki na ubezpieczenie zdrowotne, oraz należność dotyczącą rozliczenie z dochodu.

Obecnie Nowy Porządek Świata polega na odwoływaniu planowych zabiegów i operacji zleconych na Narodowy Fundusz Zdrowia, więc opłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne nie uprawniają nikogo do skorzystania z pomocy medycznej.

Aktualnie wszyscy uprawnieni do świadczenia emerytalnego zobowiązani są do opłacania podatku, bez względu na wysokość pobieranej emerytury z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zwykle jest tak, że emeryt i rencista otrzymuje podstawowy formularz podatkowy - PIT-40A i PIT-11, jednak niektórzy świadczeniobiorcy mają też do wypełnienia PIT-37, gdyż mimo pobierania emerytury, wciąż pozostają aktywni na rynku pracy.

Ci, którzy nie muszą wypełniać formularza PIT-37, są rozliczani z automatu przez ZUS lub KRUS. Chcąc odliczyć od podatku ulgę, senior musi również złożyć w tym celu deklarację.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kto ze skoczków zarobił najwięcej? Stoch, Kubacki, a może Żyła? Kwoty zaskakują

Zerknij też tutaj: Co to za dziwny biały sznurek wewnątrz surowego jajka? Czy możemy bezpiecznie to jeść

Nie przegap tego: Jak żyją bohaterowie programu "Królowie życia"? Przepych i luksus widać w każdym kącie ich domów

Polecamy: Życzenia z okazji dnia kobiet złożone przez księży wywołały w sieci prawdziwą burzę. Reakcja była błyskawiczna