Ministerstwo Zdrowia mają ważne wiadomości dla każdego obywatela Polski. Warto poznać, o co poszło w podanych wiadomości, dotyczy wielkich modyfikacji.

Ministerstwo Zdrowia podało wiadomości o rozwijającym stanie epidemiologicznym w Polsce. Codziennie na Twitterze publikują wiadomości dotyczące nowej liczby osób zakażonych COVID-19 oraz przypadkach śmiertelnych, również, zgodnie z porzebą, informacje o restrykcjach czy ich rozpatrzeniu. Zwrócimy uwagę, że ministerstwo jest jednym z głownych źródeł oficjalnych informacji na temat epidemii. Każda wiadomość przekazana z tzw. drugiej ręki, nie potwierdzone przez władzy, raczej nie są rzeczywistymi. W tym momencie MZ podało wiadomości, które warto wiedzieć.

Ministerstwo Zdrowia podało komunikat dla każdego obywatela. Dotyczy to wielkich zmian

9 września, w środę od rana ministerstwo udostępniło na swoim oficjalnym profilu na Twitterze publikacje z przypomnieniem o zmianie zasad na temat izolacji domowej, które aktualne z dnia 2 września.

 • Przypominamy, że od 2.09. obowiązują nowe zasady dotyczące izolacji domowej pacjentów z koronawirusem - piszą w publikacji MZ.

Dokładnie wiadomości można przeczytać na stronie gov.pl. Z oficjalnej strony można się dowiedzieć, że wprowadzone z pierwszych dni września restrykcje dotyczą tylko w dokładnie podany regionach - są to lokacje, gdzie zarejestrowano nawiększy wzrost liczby zakażeń, czyli te znajdujące się w strefie czerwonej i żółtej.

MZ zaznacza, że od 5 września są to powiaty:

Strefa czerwona

 • pajęczański w województwie łódzkim;
 • limanowski w województwie małopolskim;
 • miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim.

Strefa żółta

 • konecki w województwie świętokrzyskim;
 • kłobucki w województwie śląskim;
 • nowosądecki w województwie małopolskim;
 • przeworski w województwie podkarpackim;
 • łowicki w województwie łódzkim;
 • lipski w województwie mazowieckim;
 • kolski w województwie wielkopolskim.

- Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie), izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest dodatni). Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów - podano na stronie gov.pl.

W trakcie izolacji, jak tłumaczy ministerstwo, nie wolno wychodzić z domu (również do sklepu czy na spacer z psem). Kwarantannie poddane również pozostali domownicy.

Jak informował portal "Życie PL": Jakie znaki zodiaku obsypią złotem września w jego drugiej dekadzie

Przypomnij sobie: Czy da się prasować bez żelazka? To możliwe, kilka mało znanych rozwiązań na gładkie ubrania

Portal "Wiesz" pisał również: Czy Polacy doczekają się zerowego podatku VAT na przejazdy koleją i komunikacją miejską? Jest taki pomysł polskich władz